Ślub gwałciciela z ofiarą? Tak się omija prawo w Turcji - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

Ślub gwałciciela z ofiarą? Tak się omija prawo w Turcji

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Przewodniczący Naczelnego Sądu Apelacyjnego Turcji, Mustafa Demirdag przyznał, że w ostatnim czasie zawarcie związku małżeńskiego staje się skutecznym sposobem na ochronę przestępców seksualnych.

Mężczyźni, którzy dopuścili się gwałtu, często na nieletnich ofiarach dzięki zawarciu małżeństwa z ofiarą unikają kary. Dotyczy to zarówno mężczyzn, którzy powinni trafić za kratki za gwałt na dorosłych jak i  pedofilów.

Tureckie media przytaczają też drastyczne przykłady, gdy kobietę zgwałciło kilku mężczyzn, jeden z nich ożenił się ze swoja ofiarą, a pozostałych sąd uniewinnił, ponieważ… byli przyjaciółmi pana młodego.

ZOBACZ: Farsa! Imigranci; gwałciciele z Kolonii skierowani na kurs równouprawnienia

Mustafa Demirdag zwraca uwagę, że młode Turczynki, niekiedy także nastolatki godząc się na małżeństwo z gwałcicielami, skazują siebie na niekończące się problemy i cierpienia.

Tureckie prawo w stosunku do osób, które dopuściły się gwałtu, szczególnie na nieletnich przewiduje karę do 16 lat więzienia. W ostatnim czasie jest ono w tej kwestii dostosowywane – przynajmniej teoretycznie – do wymogów prawodawstwa europejskiego. Nowe prawo przewiduje np. 3-dniowy areszt  dla mężczyzny, które dopuścił się przemocy w warunkach domowych.

Za: pch24.pl, źródło: Hurriyet Daily News

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,476FaniLubię
18,036ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy