w ,

Ślub gwałciciela z ofiarą? Tak się omija prawo w Turcji

Przewodniczący Naczelnego Sądu Apelacyjnego Turcji, Mustafa Demirdag przyznał, że w ostatnim czasie zawarcie związku małżeńskiego staje się skutecznym sposobem na ochronę przestępców seksualnych.

Mężczyźni, którzy dopuścili się gwałtu, często na nieletnich ofiarach dzięki zawarciu małżeństwa z ofiarą unikają kary. Dotyczy to zarówno mężczyzn, którzy powinni trafić za kratki za gwałt na dorosłych jak i  pedofilów.

Tureckie media przytaczają też drastyczne przykłady, gdy kobietę zgwałciło kilku mężczyzn, jeden z nich ożenił się ze swoja ofiarą, a pozostałych sąd uniewinnił, ponieważ… byli przyjaciółmi pana młodego.

ZOBACZ: Farsa! Imigranci; gwałciciele z Kolonii skierowani na kurs równouprawnienia

Mustafa Demirdag zwraca uwagę, że młode Turczynki, niekiedy także nastolatki godząc się na małżeństwo z gwałcicielami, skazują siebie na niekończące się problemy i cierpienia.

Tureckie prawo w stosunku do osób, które dopuściły się gwałtu, szczególnie na nieletnich przewiduje karę do 16 lat więzienia. W ostatnim czasie jest ono w tej kwestii dostosowywane – przynajmniej teoretycznie – do wymogów prawodawstwa europejskiego. Nowe prawo przewiduje np. 3-dniowy areszt  dla mężczyzny, które dopuścił się przemocy w warunkach domowych.

Za: pch24.pl, źródło: Hurriyet Daily News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Pakistan: muzułmanie ucięli ręce chrześcijaninowi za odmowę przejścia na islam!

Stanisław Michalkiewicz: gwałty w Kolonii były inspirowane przez niemieckie służby?