Fot. Twitter
w ,

Śmiertelne żniwo koronawirusa we Francji! 1417 zmarłych w ciągu jednego dnia!

1417 osób zakażonych koronawirusem zmarło we Francji w ciągu ostatniej doby – poinformował dyrektor generalny ds. zdrowia Jerome Salomon. 597 zmarło w szpitalach, a 820 – w domach opieki nad seniorami. Łączna liczba ofiar śmiertelnych wynosi 10328. Jak podał Salomon, 7091 zmarłych to pacjenci szpitali, a 3237 – podopieczni domów opieki. Dane z wtorku to najwyższa dobowa liczba zgonów od początku pandemii.

Francja idzie śladem Polski?

W Biarritz zamknięto także wszystkie parki, ogrody, place zabaw i obiekty sportowe. Niedozwolone jest także żeglowanie oraz surfowanie i uprawianie innych sportów wodnych.Kolejnym miastem, które wprowadziło lokalne zakazy i ograniczenia, jest Paryż. Przepisy krajowe ograniczają możliwość wychodzenia z domów do niezbędnego minimum. władze Paryża wprowadziły zakaz uprawiania sportów poza domem w godzinach 10-19. Okres kwarantanny według pierwotnych planów ma zakończyć się 15 kwietnia, ale francuskie władze zapowiadają, że środki mogą zostać przedłużone.

Francja jest czwartym krajem na świecie, który przekroczył liczbę 10 tys. ofiar śmiertelnych pandemii. Więcej ofiar jest tylko we Włoszech, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.

W Polsce, według najnowszych danych od początku epidemii wykryto 4848 przypadków, z czego 435 w ciągu ostatniej doby. Zmarło 129 osób – w tym 22 w ostatnich 24 godzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Narasta fala bulwersujących ataków na wiarę katolicką! Zdemolowano kolejne wnętrze bazyliki!

Koronawirus zabił Michaela Yuna, radnego Jersey City, który bronił Pomnika Katyńskiego