w ,

Smutny dzień; jednego dnia straciliśmy wielkich patriotów – odeszli aktorka Katarzyna Łaniewska i były poseł Janusz Sanocki

“Bardzo smutna wiadomość. Do domu Ojca odeszła wspaniała aktorka, mistrzyni polskiej mowy Katarzyna Łaniewska. W stanie wojennym krzepiła ducha i dawała nadzieję przypominając strofy wielkich poetów podczas Mszy św. za Ojczyznę odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki… RIP”

Aktorka pod koniec lat 70. związała się z działaniami antykomunistycznymi poprzez wstąpienie do struktury struktury NSZZ “Solidarność” w Teatrze Ateneum. Od lat popierała działalność polityczną obozu patriotycznego.

Zmarł Janusz Sanocki – koronawirus

“Z Kędzierzyna-Koźla dobiegła bardzo smutna wiadomość o śmierci posła Janusza Sanockiego. Po ciężkiej walce przegrał bitwę z koronawirusem. Nie zawsze się zgadzaliśmy, ale nie mam wątpliwości, że zawsze działał w zgodzie z interesem Polski i w poczuciu odpowiedzialności za Nią. Będziemy o tym pamiętać. Spoczywaj w pokoju” – napisał premier Morawiecki na Facebooku.. Janusz Sanocki to były burmistrz Nysy i były poseł, który w 2015 roku uzyskał mandat z list Kukiz’15, ale do klubu Pawła Kukiza nie wszedł. Pod koniec kadencji współtworzył z Jerzym Jachnikiem i Piotrem Liroyem-Marcem koło Przywrócić Prawo.

https://twitter.com/MarcinRola89/status/1336019637742563329

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ziobro do Niemców: “Proponowane przez niemiecką prezydencję rozwiązania są ŁAMANIEM PRAWA”

20 tys. zł za tęczowe podświetlenie siedziby Rady Miasta w Gdańsku!