Solidarność chce zakazać handlu w niedzielę! 2 lata więzienia za złamanie zakazu!

2
38622

“Kto dopuszcza się handlu oraz wykonywania innych czynności sprzedażowych w niedziele oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę zakazanych w Ustawie podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch” – to propozycja projektu ustawy związku NSZZ “Solidarność”.

W kwietniu 20016 roku powstał Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ograniczającej Handel w Niedziele. W skład komitetu wchodzą związkowcy, organizacje pracownicze i przedsiębiorcy. Domagają się zakazu zmuszania pracowników do pracy w niedzielę i święta. Czynne mogły by być tylko sklepy obsługiwane bezpośrednio przez właścicieli.

Z zakazu, oprócz sklepów w których pracują właściciele, miały by też być wyłączone apteki, kioski, sklepy z pamiątkami oraz punkty handlowe w szpitalach i innych placówkach związanych ze służbą zdrowia. Projekt ma przede wszystkim ograniczyć sprzedaż w sieciach wielkopowierzchniowych.

Inicjatorzy projektu dodają, że aby ustawa była przestrzegana, tym właścicielom którzy nie będą stosowali się do zakazu grozi do 2 lat więzienia.

Warto przypomnieć, że podobne ograniczenia istnieją w 9 innych krajach Europy. Najbardziej restrykcyjne prawo w tym zakresie obowiązuje w Niemczech, Austrii, Belgii i Holandii.

Za: narodowcy.net źródło: Polsat News

Komentarze:

komentarzy

2 KOMENTARZE

  1. “W kwietniu 20016 roku” o, jak fajnie ze juz mamy opracowana technologie podrozy w czasie :P

    a tak w ogole, to uwazam, ze to, czy sklep jest otwarty w niedziele i swieta powinno byc do ustalenia przez wlasciciela sklepu.

  2. Skoro zakaz handlu w niedzielę to powinien objąć wszystkie placowki handlowe. Stacje benzynowe, apteki, sklepiki przyszpitalne. Również ciepłownie, gazownie, wodociągi,elektrownie – oni też sprzedają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here