Sondaż IBRiS: PiS z bezwzględną większością w parlamencie - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

Sondaż IBRiS: PiS z bezwzględną większością w parlamencie

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Prawo i Sprawiedliwość z bezwzględną większością w parlamencie – tak wynika z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej”. Według badań PiS zyskałoby 38 proc. poparcia. Na drugim miejscu znałaby się Platforma Obywatelska z poparciem sięgającym 19 proc., a na trzecim Nowoczesna z 11 proc.

Według sondażu PiS zyskało od poprzedniego badania, przeprowadzonego w listopadzie, 8 punktów procentowych. Dzięki takiemu rezultatowi partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 232 mandaty poselskie (dziś ma 234), co ponownie dawałoby jej samodzielną większość w Sejmie.

Z dwóch największych partii opozycyjnych bezapelacyjnie lepiej na protestach wyszła PO. Jej notowania wzrosły o 5 pkt proc., do 19 proc. Z takim wynikiem ugrupowanie Grzegorza Schetyny mogłoby wprowadzić do parlamentu 104 posłów (wobec 132, których ma obecnie).

Największym przegranym jest Nowoczesna, którą popiera obecnie 11 proc. badanych (spadek aż o 8 pkt proc.). Dałoby to jej 54 mandaty poselskie. Choć to więcej, niż ma dziś (31), to ugrupowanie widzące siebie jako lidera opozycji ma znacznie większe apetyty.

Za: tvpparlament.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,474FaniLubię
18,032ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy