w ,

Soros atakuje Polskę i Węgry ws. tzw. “praworządności”: “Unia nie może sobie pozwolić na kompromisy”

“Unia Europejska nie może sobie pozwolić na kompromisy w sprawie praworządności. Jej odpowiedź na wyzwanie rzucone przez Węgry i Polskę zdecyduje o tym, czy przetrwa jako otwarte społeczeństwo wierne wartościom, na których zostało zbudowane.

Jeśli nie ma zgody na nowy budżet UE, stary budżet powinien zostać przedłużony na rok. W tej sytuacji Polska i Węgry ryzykują, że nie otrzymają żadnych funduszy ze względu na kryterium praworządności. UE nie może sobie pozwolić na kompromis w kwestii klauzuli praworządności.” – stwierdził George Soros w artykule opublikowanym w serwisie Project Syndicate.

Soros dodał, że w przypadku Węgier środki unijne powinny być skierowane bezpośrednio do lokalnych władz. Czyżby na Węgrzech władze lokalne również były w rękach lewicy?

Zbigniew Ziobro: obronimy suwerenność Polski i Europę ojczyzn

– Na naszych oczach dzieje się historia. Niemiecki i brukselski establishment próbuje przeprowadzić rewolucję i stworzyć jedno państwo europejskie z siedzibą w Brukseli, a może w Niemczech. Polski głos jednak jest słyszalny – powiedział podczas dzisiejszej (19 listopada br.) konferencji prasowej Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Minister zapewnił, że rządząca Polską Zjednoczona Prawica nie pozwoli na próby ograniczenia naszej suwerenności i stworzenia z Polski fasadowej demokracji. Pogratulował także premierowi Mateuszowi Morawieckiemu wystąpienia wygłoszonego w Sejmie 18 listopada i jednoznacznej obrony interesów Polski. – W pełni się z Panem Premierem zgadzamy i popieramy jego działania – podkreślił.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
Orban Kaczyński za: http://www.wsieci.pl/

Polska i Węgry postawiły się Niemcom! Co to znaczy? Co znaczy weto?

Zbigniew Ziobro: obronimy suwerenność Polski i Europę ojczyzn!