"Spieszmy się sądzić komuchów!" Oskarżony o zbrodnie komunistyczne komendant MO nie doczekał wyroku sądu - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 2 czerwca, 2020

“Spieszmy się sądzić komuchów!” Oskarżony o zbrodnie komunistyczne komendant MO nie doczekał wyroku sądu

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Tadeusza D., były komendant wojewódzki w Płocku, został oskarżony przez IPN w 2017 r. m.in. o zbrodnie komunistyczne. Groziło mu nawet 10 lat więzienia. Kolejna rozprawa miała się odbyć 14 lutego. Oskarżony jednak zmarł 16 grudnia, po 10 latach procedur związanych z postawieniem go w stan oskarżenia. W środę sąd umorzył jego sprawę. – Finał jest taki, że kolejny przedstawiciel reżimu komunistycznego, oskarżony o bardzo poważne zbrodnie nie został ani osądzony, ani ukarany – mówi oskarżyciel posiłkowy.

Pierwsza rozprawa w ramach postępowania wobec 89-letniego Tadeusza D. odbyła się 1 grudniu ub.r. Oskarżony, mieszkający ostatnio w Warszawie, nie stawił się wówczas w sądzie, a nieobecność usprawiedliwił zaświadczeniem lekarza sądowego o złym stanie zdrowia. Sąd odroczył rozprawę do 14 lutego 2018 r. Wkrótce potem b. płocki komendant wojewódzki MO zmarł.

Według IPN Tadeusz D. w stanie wojennym podpisywał decyzje o internowaniu 82 działaczy ówczesnej legalnej opozycji, głównie działaczy płockiej NSZZ „Solidarność”. Doprowadził tym samym do bezprawnego pozbawienia ich wolności. Za czyny opisane w akcie oskarżenia – zbrodnie komunistyczne – Tadeuszowi D., groziło do 10 lat pozbawienia wolności. B. komendant wojewódzki MO w Płocku zmarł 16 grudnia 2017 r.

Występujący w sprawie jako oskarżyciel posiłkowy, internowany w stanie wojennym, Jerzy Kucharski, a także jego pełnomocnik, radca prawny Włodzimierz Lendzion, w wygłoszonych w środę oświadczeniach procesowych skrytykowali – ich zdaniem – przewlekłe działania organów ścigania i sądu w sprawie Tadeusza D. Obaj podkreślili, że od podjęcia pierwszych czynności w sprawie b. komendanta wojewódzkiego MO w Płocku do sporządzenia aktu oskarżenia minęło 10 lat. Zwrócili jednocześnie uwagę na upływ czasu, od chwili, gdy oskarżenie trafiło do sądu – maj 2017 r. do pierwszego terminu procesu – grudzień 2017 r.

– Finał jest taki, że kolejny przedstawiciel reżimu komunistycznego, oskarżony o bardzo poważne zbrodnie, to jest o zbrodnie komunistyczne i przeciwko ludzkości, przeciwko narodowi polskiemu i polskim patriotom, oraz o przestępstwa takie jak przekroczenie uprawnień i działania na szkodę interesu społecznego i prywatnego, nie został ani osądzony, ani ukarany, za co przede wszystkim odpowiadają prowadzący to postępowanie prokuratorzy z IPN w Warszawie i Łodzi – oświadczył Kucharski.

Za: PAP, TVP.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,169FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy