Środki 500+ to poważna część budżetów rodzin. Szczególnie w kilku regionach - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Środki 500+ to poważna część budżetów rodzin. Szczególnie w kilku regionach

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W woj. warmińsko-mazurskim środki z programu Rodzina 500+ stanowią średnio jedną piątą budżetu rodzin pobierających świadczenie – wynika z danych GUS.

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, uruchomione od 1 kwietnia 2016 r. świadczenie wychowawcze (Rodzina 500+) stanowiło przeciętnie w gospodarstwach domowych otrzymujących to świadczenie 16,8 proc. dochodów rozporządzalnych na 1 osobę (na podstawie wyników za II-IV kwartał).

Najwyższy udział świadczenia w dochodzie rozporządzalnym (po odliczeniu podatków) zanotowano w woj. warmińsko-mazurskim – 20,4 proc., natomiast najniższy w woj. mazowieckim – 13,9 proc..

Najwyższe wartości tego udziału, powyżej 17 proc., odnotowano w regionie północno-zachodnim (woj. lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie), północnym (woj. kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińskomazurskie) i wschodnim (woj. lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie).

             Źródło: GUS

Jak podał GUS, poziom przeciętnego miesięcznego dochodu rozporządzalnego (po odliczeniu podatków) na osobę wyniósł w 2016 r. 1475 zł i był realnie wyższy o 7,0 proc. od dochodu z roku 2015.

mp/ Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl

500+ jednak działa! O 18,2 tys. więcej urodzeń niż rok temu!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy