Środki 500+ to poważna część budżetów rodzin. Szczególnie w kilku regionach

0
2468

W woj. warmińsko-mazurskim środki z programu Rodzina 500+ stanowią średnio jedną piątą budżetu rodzin pobierających świadczenie – wynika z danych GUS.

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, uruchomione od 1 kwietnia 2016 r. świadczenie wychowawcze (Rodzina 500+) stanowiło przeciętnie w gospodarstwach domowych otrzymujących to świadczenie 16,8 proc. dochodów rozporządzalnych na 1 osobę (na podstawie wyników za II-IV kwartał).

Najwyższy udział świadczenia w dochodzie rozporządzalnym (po odliczeniu podatków) zanotowano w woj. warmińsko-mazurskim – 20,4 proc., natomiast najniższy w woj. mazowieckim – 13,9 proc..

Najwyższe wartości tego udziału, powyżej 17 proc., odnotowano w regionie północno-zachodnim (woj. lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie), północnym (woj. kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińskomazurskie) i wschodnim (woj. lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie).

             Źródło: GUS

Jak podał GUS, poziom przeciętnego miesięcznego dochodu rozporządzalnego (po odliczeniu podatków) na osobę wyniósł w 2016 r. 1475 zł i był realnie wyższy o 7,0 proc. od dochodu z roku 2015.

mp/ Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl

500+ jednak działa! O 18,2 tys. więcej urodzeń niż rok temu!

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here