Straszyli masowymi zwolnieniami! Nic takiego się nie stało a w ciągu 3 lat wynagrodzenia nauczycieli mają wzrosnąć o 15 proc.

0
2663

Podwyżki dla nauczycieli rozpoczną się w kwietniu 2018 r. – poinformowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ciągu 3 lat wynagrodzenia nauczycieli mają wzrosnąć o 15 proc.

“Projekt ustawy budżetowej jest już w Sejmie, pracujemy nad nim. (Podwyżki – PAP) zaczynają się od 1 kwietnia 2018 r.” – powiedziała minister Zalewska PAP. Przypomniała, że wynagrodzenia nauczycieli będą wzrastać “po 5 proc. w ciągu 3 lat”, aby na koniec tego okresu było to 15 proc. do podstawy wynagrodzenia.

ZOBACZ: W latach 2008-2014 w Polsce zlikwidowano łącznie 1146 szkół. Dlaczego ZNP nie protestowało?

Jak zapowiadała we wrześniu premier Beata Szydło, pierwsza podwyżka ma nastąpić 1 kwietnia 2018, druga 1 stycznia 2019, trzecia 1 stycznia 2020.

“Myślę, że od dawna takiej podwyżki nie było” – podkreśliła szefowa MEN.

“Mam nadzieję na ogromny wzrost gospodarczy, zawsze będę orędowniczką, że jeżeli ten wzrost będzie jeszcze wyższy niż prognozujemy, każda złotówka, każda podwyżka dla nauczycieli będzie tą, o którą ja będę walczyć” – dodała.

Źrodło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

MÓJ KOMENTARZ: ZNP czyli Związek Nauczycielstwa Platformy (Obywatelskiej)

 

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here