w ,

Straszyli masowymi zwolnieniami! Nic takiego się nie stało a w ciągu 3 lat wynagrodzenia nauczycieli mają wzrosnąć o 15 proc.

Podwyżki dla nauczycieli rozpoczną się w kwietniu 2018 r. – poinformowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ciągu 3 lat wynagrodzenia nauczycieli mają wzrosnąć o 15 proc.

„Projekt ustawy budżetowej jest już w Sejmie, pracujemy nad nim. (Podwyżki – PAP) zaczynają się od 1 kwietnia 2018 r.” – powiedziała minister Zalewska PAP. Przypomniała, że wynagrodzenia nauczycieli będą wzrastać „po 5 proc. w ciągu 3 lat”, aby na koniec tego okresu było to 15 proc. do podstawy wynagrodzenia.

ZOBACZ: W latach 2008-2014 w Polsce zlikwidowano łącznie 1146 szkół. Dlaczego ZNP nie protestowało?

Jak zapowiadała we wrześniu premier Beata Szydło, pierwsza podwyżka ma nastąpić 1 kwietnia 2018, druga 1 stycznia 2019, trzecia 1 stycznia 2020.

„Myślę, że od dawna takiej podwyżki nie było” – podkreśliła szefowa MEN.

„Mam nadzieję na ogromny wzrost gospodarczy, zawsze będę orędowniczką, że jeżeli ten wzrost będzie jeszcze wyższy niż prognozujemy, każda złotówka, każda podwyżka dla nauczycieli będzie tą, o którą ja będę walczyć” – dodała.

Źrodło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

MÓJ KOMENTARZ: ZNP czyli Związek Nauczycielstwa Platformy (Obywatelskiej)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Upaństwowienie dzieci w Niemczech niczym za III Rzeszy. Jugendamty rosną w siłę!

Wielki szacunek dla Roberta Lewandowskiego. W sporcie osiągnął wszystko. Właśnie skończył studia, pomaga charytatywnie i nie wstydzi się swojej wiary,