w ,

W latach 2008-2014 w Polsce zlikwidowano łącznie 1146 szkół. Dlaczego ZNP nie protestowało?

W kontekście sporu o gimnazja i pomysłu ich likwidacji (a właściwie wchłonięcia przez szkoły podstawowe i średnie) warto przypomnieć o tym, co działo się w latach 2008 – 2014. Otóż zamknięto wówczas aż 1146 szkół i to bez żadnej reformy systemu oświaty. Szkoły były likwidowane, gdyż rząd zmniejszał dofinansowanie i najzwyczajniej w świecie nie było pieniędzy na ich utrzymanie. Pracę straciło przy tym tysiące nauczycieli, a mimo temat ten nie przebił się do medialnego mainstreamu, tak jak dziś kwestia gimnazjów…

ZOBACZ: Andrzej Duda podpisał ustawy reformujące system oświaty! To koniec gimnazjów! Świetnie!

https://www.youtube.com/watch?v=KAPgc5s5Ydo

Zgodnie z danymi, do których udało mi się dotrzeć w latach 2008 – 2011 z polskiego krajobrazu zniknęło 595 szkół (podstawowych, gimnazjów i średnich). W latach 2012 – 2014 ilość likwidowanych placówek oświatowych przyspieszyła. W ciągu trzech lata zamknięto łącznie 551 szkół. Razem, w latach 2008 – 2014, zlikwidowano aż 1146 szkół. I nie było to efektem reformy systemu oświaty. Szkoły były likwidowane, gdyż rząd zmniejszał dofinansowanie i najzwyczajniej w świecie nie było pieniędzy na ich utrzymanie. Niejako „przy okazji” pracę straciło wówczas kilkanaście tysięcy nauczycieli.

W tym kontekście zastanawiająca jest jedna kwestia… Dlaczego media mainstreamowe nie zrobiły wówczas z tematu masowo likwidowanych szkół, stałego tematu „topowego”, na bazie którego można by „grillować” rząd i krytykować jego poczynania w dziedzinie oświaty i szkolnictwa? Czyżby kwestia ta stała w zbyt dużej sprzeczności do polityki „ciepłej wody w kranie”? Za: niewygodne.info.pl

ZOBACZ: ZNP najpierw protestował przeciwko wprowadzeniu gimnazjów. Teraz protestuje przeciwko ich likwidacji. Gdzie tu logika?!

https://www.youtube.com/watch?v=3BvN6mqrevs

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ciamajdan przykrywa kolejną aferę! Ratusz w Warszawie unieważnia kolejny przetarg na audyt, co miał wyjaśnić aferę reprywatyzacyjną!

Jarosław Kaczyński: „Opozycja działa NIEZGODNIE z prawem!”