w ,

Sukces polskiej myśli technicznej. Debiut elektrycznej Syreny [WIDEO]

W ostatnim czasie coraz częściej możemy być dumni z osiągnięć Polski i Polaków. Sukcesem w tym wypadku jest pierwszy polski samochód elektryczny Vosco S106EV, produkowany przez zakłady FSO Syrena z Kutna.

W roku 2016 rozpoczęliśmy budowę samochodu osobowego nawiązującego do kultowej Syreny. W roku 2018, już po dwóch latach, otrzymaliśmy homologację osobową na ten samochód – mówił prezes zarządu firmy.

Logiczną kontynuacją wykorzystującą nasze doświadczenie i obecne trendy to była budowa samochodu elektrycznego na bazie samochodu spalinowego – dodawał.

Osiągi tego samochodu również mogą robić wrażenie.

Zamiast silnika 1,4 l pojawił się zatem napęd elektryczny o mocy 115 kW (156 KM). W trybie sport można osiągnąć nawet 175 kW, czyli ok 240 KM (…) Zasięg samochodu przy obecnie stosowanych bateriach 31,5 kWh wynosi ok. 200 km. FSO Syrena deklaruje jednak, że jeszcze w tym roku pojawi się odmiana o zasięgu zwiększonym do 250 km – pisze auto-swiat.pl.

Według producenta naładowanie tego auta trwać będzie około 1,5h przy czym ładowanie go w warunkach domowych będzie trwało nieco dłużej, bo około 6 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Minister Woś wypowiada wojnę śmiecącym w lasach: 10x wyższe kary! tysiące fotopułapek!

MSZ Polski, Litwy i Ukrainy. Trójkąt Lubelski