w ,

Sukces Solidarnej Polski: “Polska szykuje się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej”.

Sukces Solidarnej Polski! Tuż przed wyborami minister Marcin Romanowski mówił o potrzebie wycofania się z tej szkodliwej Konwencji. Dziś minister rodziny pracy i polityki społecznej Marlena Maląg mówi: “Polska szykuje się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej”.

Polska ratyfikowała konwencję za rządów PO-PSL w 2015 r. Szefowa resortu rodziny Marlena Maląg wskazywała w „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam, że obecnie trwają prace nad ustawą, która ma wyrazić stanowisko Polski.

– Zastrzeżenia do konwencji zostały przez Polskę złożone. Mamy teraz czas ustawowy do końca roku na wyrażanie swojego stanowiska. Będziemy pracowali razem z resortem sprawiedliwości i Ministerstwem Spraw Zagranicznych, aby przede wszystkim przygotować ustawę i podjąć stosowne kroki do pewnych zmian, które koniecznie powinny być wprowadzone. Przygotowujemy się przede wszystkim do wypowiedzenia, kiedy to zostanie już skonsultowane z Ministerstwem Sprawiedliwości. Nawet w czwartek w resorcie o tym rozmawialiśmy. Czekamy na propozycję, która z resortu wypłynie i ten kierunek zostanie przedstawiony na spotkaniu rządu, a następnie ustawa zostanie przekazana do parlamentu – powiedziała min. Marlena Maląg.

 

Konwencja Stambulska to „koń trojański” – na zewnątrz wydaje się, że to jest podarunek dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a w rzeczywistości (…) wprowadza się do naszego systemu prawnego rozwiązania, ideologie, które są sprzeczne z naszą tradycją i przede wszystkim z naszym porządkiem konstytucyjnym – mówił w maju dr Marcin Romanowski na antenie Radia Maryja.

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało tzw. ustawę antyprzemocową, której celem jest natychmiastowe izolowanie sprawców przemocy domowej od ich ofiar.

Sukces Solidarna Polska ! Tuż przed wyborami minister Marcin Romanowski mówił o potrzebie wycofania się z tej szkodliwej…

Opublikowany przez Dariusza Mateckiego Piątek, 17 lipca 2020

Nasze rozwiązania krajowe, szczególnie teraz po uchwaleniu ustawy, która wprowadza natychmiastowy nakaz policyjny, są bardzo dobre. Myślę, że nakaz policyjny sytuuje Polskę w grupie kilkunastu krajów, gdzie te rozwiązania są naprawdę na najwyższym poziomie i to są realne działania. (…) Ta Konwencja powinna być wypowiedziana, bo nie jest z punktu widzenia prawnego niezbędna czy potrzebna, bo nasze rozwiązania krajowe niejednokrotnie proponują wyższy standard ochrony” – mówił w Radiu Maryja min. Romanowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Komunistyczne zbrodnie nie ulegną przedawnieniu! Nowelizacja ustawy o IPN podpisana przez Prezydenta Dudę!

Kolejna katedra w ogniu [WIDEO]