Pokaz sprzętu dla WOT/fot. mjr Robert Siemaszko(CO MON)
w ,

Sukces Wojsk Obrony Terytorialnej! Zgłosiło się już 12 tys. Mazowszan!

Służba w piątym rodzaju Sił Zbrojnych cieszy się na Mazowszu dużym zainteresowaniem. Do Wojsk Obrony Terytorialnej zgłosiła się tam rekordowa liczba ochotników. To nie tylko osoby, które mają już za sobą służbę wojskową, ale też obywatele, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z wojskiem.

Zainteresowanie Obroną Terytorialną na Mazowszu okazało się niemałe. Na terenie administrowanym przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Warszawie do podległych mu 12 wojskowych komend uzupełnień zgłosiło się już ponad 12 tys. ochotników – powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” kpt. Sylwester Kulik z warszawskiego sztabu.

Motywacje jakimi kierują się ochotnicy są różne. Bywa, że jest to chęć „sprawdzenia się” i poznania wojska, ale też pragnienie „zrobienia czegoś dla kraju”. Dziennik wskazuje również, opierając się na rozmowach z przedstawicielami radomskiej WKU, na przesłanki patriotyczne i możliwość wniesienia własnego, obywatelskiego wkładu w system bezpieczeństwa kraju.

ppor. Robert Suchy

Jak przypomniała „GPC” Wojska Obrony Terytorialnej mają współpracować z wojskami operacyjnymi w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa, samodzielnie prowadzić działania bojowe oraz organizować samoobronę lokalną.

Za: pch24.pl, źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

CHORE. Masz telewizor? Operatorzy sieci kablowych będą zmuszeni do donoszenia na Polaków?

SZOK! Ustanowią nagrodę im. Zygmunta Baumana? Szokująca inicjatywa poznańskiego stowarzyszenia!