Sukces Wojsk Obrony Terytorialnej! Zgłosiło się już 12 tys. Mazowszan! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Sukces Wojsk Obrony Terytorialnej! Zgłosiło się już 12 tys. Mazowszan!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Służba w piątym rodzaju Sił Zbrojnych cieszy się na Mazowszu dużym zainteresowaniem. Do Wojsk Obrony Terytorialnej zgłosiła się tam rekordowa liczba ochotników. To nie tylko osoby, które mają już za sobą służbę wojskową, ale też obywatele, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z wojskiem.

Zainteresowanie Obroną Terytorialną na Mazowszu okazało się niemałe. Na terenie administrowanym przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Warszawie do podległych mu 12 wojskowych komend uzupełnień zgłosiło się już ponad 12 tys. ochotników – powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” kpt. Sylwester Kulik z warszawskiego sztabu.

Motywacje jakimi kierują się ochotnicy są różne. Bywa, że jest to chęć „sprawdzenia się” i poznania wojska, ale też pragnienie „zrobienia czegoś dla kraju”. Dziennik wskazuje również, opierając się na rozmowach z przedstawicielami radomskiej WKU, na przesłanki patriotyczne i możliwość wniesienia własnego, obywatelskiego wkładu w system bezpieczeństwa kraju.

ppor. Robert Suchy

Jak przypomniała „GPC” Wojska Obrony Terytorialnej mają współpracować z wojskami operacyjnymi w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa, samodzielnie prowadzić działania bojowe oraz organizować samoobronę lokalną.

Za: pch24.pl, źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy