w ,

Świetna akcja! Angielska wersja „Raportu Witolda” trafi do rąk posłów Parlamentu Europejskiego!

Posłowie Parlamentu Europejskiego przeczytają „Raport” rtm. W. Pileckiego? Angielska wersja „Raportu Witolda” trafi 08.04.2019 do rąk posłów w PE.

Organizowana przez posła Dobromira Śośnierza (Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy) konferencja w Brukseli 8 kwietnia 2019 r. będzie okazją do rozmowy na temat misji rtm. Witolda Pileckiego w niemieckim obozie śmierci w Auschwitz. Udział w niej wezmą m.in. Małgorzata Kupiszewska, koordynator projektu Rotmistrz Pilecki – Bohater Niezwyciężony i dr Krzysztof Tracki autor książki Młodość Witolda Pileckiego.

Utworzona przez Pileckiego, ochotnika do Auschwitz, siatka Związku Organizacji Wojskowej przez 2 lata i 7 miesięcy walczyła z niemieckim systemem zniewolenia. Przekazywała światu (w 21 przesłanych wiadomościach) informacje o holokauście Polaków i innych narodowości. Świat nie chciał wierzyć i pozostał głuchy na to, co działo się w obozie. Pileckiemu udało się zbiec z KL Auschwitz wraz z dwoma towarzyszami w nocy 25/26 kwietnia 1943 roku, kiedy zniesiono już odpowiedzialność zbiorową za ucieczki z obozu.

Niekomercyjne wydanie Raportu Witolda powstało staraniem Wydawnictwa APOSTOLICUM w Ząbkach, Studium Polski Podziemnej w Londynie i krakowskiej Fundacji „Gdzie”. Ponad 20 000 egzemplarzy zostało przekazanych do bibliotek w kraju oraz Polakom na Litwie, Białorusi, Ukrainie, w Niemczech, Włoszech, Wlk. Brytanii, Belgii i Luksemburgu. Angielski przekład w liczbie 751 egzemplarzy miał już w 2017 roku dotrzeć do rąk posłów w PE, ale to dopiero za sprawą posła Dobromira Sośnierza inicjatywa ta znajduje teraz swój finał. Reprezentanci Europy dostaną egzemplarze Witold’s Report from Auschwitz.

500 egzemplarzy angielskiej wersji Raportu Witolda Fundacja „Gdzie” chce także przesłać dziennikarzom na całym świecie. Czas najwyższy przeciwstawić się terminowi „polskie obozy śmierci” oraz zakłamanym przekazom relacjonującym życie na okupowanych ziemiach Polski , a Raport Witolda to doskonałe narzędzie do walki o prawdę.

Konferencja prasowa w związku z przekazaniem Witold’s Report from Auschwitz parlamentarzystom PE odbędzie się 8 kwietnia 2019 o godz. 17:00 w PE w Brukseli.

Akredytacja na spotkanie: biuro posła Dobromira Sośnierza +44 7523693942 (Belgia) lub przez Szczepana Czarnika +48511077824 (Polska)
Małgorzata Kupiszewska
+48 601 65 03 48
[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Partner Biedronia proponuje: WIĘZIENIE za krytykę LGBT!

WAŻNE! Podpisz się pod akcją „Stop Pedofilii” organizowaną przez Fundację Pro – Prawo do życia