w , ,

Szef BBN o ryzyku zamachu terrorystycznego w Polsce

Prawdopodobieństwo zamachu terrorystycznego w Polsce jest niższe niż w innych krajach, jak Francja czy Wielka Brytania, co nie oznacza, że ryzyka nie ma – ocenił szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Soloch, pytany w TVP info o poniedziałkowe zamachy bombowe w Petersburgu, powiedział: na razie mamy do czynienia ze spekulacjami, poczekajmy na więcej informacji. Ten zamach pokazuje, że Rosja również jest narażona na zamachy terrorystyczne, niezależnie od tego, jakie byłoby źródło tych zamachów”.

ZOBACZ: UWAGA! Islam nie oszczędza Rosji. Zamachy bombowe w metrze w Petersburgu. Dziesiątki zabitych i rannych. [WIDEO]

W wybuchu w metrze w Petersburgu zginęło w poniedziałek co najmniej 10 osób, a ok. 50 zostało rannych. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął śledztwo dotyczące aktu terrorystycznego. Według mediów, kamery w metrze sfilmowały mężczyznę, który mógł być sprawcą wybuchu.

Soloch poinformował, że w związku z sytuacją w Petersburgu BBN analizuje informacje, monitoruje zewnętrzne media, a także „zbiera informacje od instytucji, które są odpowiedzialne za zbieranie takich informacji”

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl

https://www.youtube.com/watch?v=LyKXQISkY4M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Jarosław Kaczyński: obowiązującą konstytucję można nazwać postkomunistyczną!

Serbowie wybrali nowego prezydenta. Aleksandar Vucić z Serbskiej Partii Postępowej.