w ,

Szumowski rezygnuje z teki ministra zdrowia!

Łukasz Szumowski, w trakcie pandemii korona wirusa dał się poznać jako zręczny polityk. Pomimo olbrzymiego stresu i wielokrotnych ataków różnych środowisk, był w stanie utrzymać Polskę na nogach, czego efektem jest to, że Polska w przeciwieństwie do innych krajów, nie tak mocno odczuła skutki pandemii. Chodzi tutaj nie tylko o kwestie gospodarcze, ale przede wszystkim kwestie zdrowotne, dotyczące bezpośrednio ministra.

Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia – poinformował Szumowski.

Zaznaczył przy tym, że nie rezygnuje z mandatu posła. Co więcej wróci do praktyki lekarskiej.

Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaję posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej, będę pełnił funkcje publiczne. Oczywiście wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu (…), chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki, chciałbym leczyć pacjentów.

W swojej wypowiedzi poinformował również o rekomendacji dotyczącej ewentualności epidemii w czasie jesieni. Rekomendacja opracowana przez zespół powołany przez Szumowskiego zwiększa min. rolę i możliwości lekarzy rodzinnych

Żeby mieli (lekarze) szansę i prawo do zlecania testów po zebraniu odpowiedniego wywiadu, po sprawdzeniu na ile objawy są zbieżne z COVID-19, a na ile pasują do grypy.

Za działalność w czasie pandemii należy się jedno – dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polska pośród szaleńców. Szwecja Drag Queen

Homoseksualizm to konstrukt społeczny!