Szwecja: lewacka „pacyfikacja” Bożego Narodzenia czyli kolędy bez Pana Boga!

1
20286

Władze okręgu szkolnego w szwedzkim Åmål (region Västra Götaland) postanowiły usunąć ze wszystkich śpiewanych kolęd słowo „Chrystus” oraz inne wyrażenia bezpośrednio związane z chrześcijaństwem. Po przeróbkach i zamianach szczególnie trudna do poznania jest popularna szwedzka kolęda „płońcie tysiące bożonarodzeniowych świateł”.

Autor jednej z kolęd stwierdził, że zdaje sobie sprawę, iż jest to element integracji imigrantów. – Ale oni niech też wiedzą, że Szwedzi nie wstydzą się swoich korzeni. Nasze stare szwedzkie tradycje bożonarodzeniowe niosą ducha wiary chrześcijańskiej – stwierdził.

Twórca kolędy dodał, że troska o osoby o nie-chrześcijańskich korzeniach spowoduje, że młode pokolenia Szwedów zapomną o swojej historii i swoich – nierozerwalnie związanych z chrześcijaństwem – tradycjach.

Administracja miasta Åmål pozostaje niewzruszona na słowa krytyki. Miejscy radni uważają, że „władza idzie z duchem czasu i stawia czoła trudnym wyzwaniom”. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że podejmuje niepopularne decyzje.

Niektórym Szwedom przeszkadzają nawiązania do Pana Boga i religii w kolędach. Nie przeszkadza im natomiast czarna flaga Państwa Islamskiego. W tym największym skandynawskim kraju działalność ISIS oraz cała związana z nim symbolika nie jest zakazana.

Szwecja to dziś jeden z najmniej religijnych krajów świata. Aż 80 proc. społeczeństwa znajduje się tam poza jakąkolwiek religią.

Za: pch24.pl, Źródło „Christianpost”

15 patroli policyjnych nie dało rady imigrantom w szwedzkiej strefie ,,no-go”. Musiano wezwać jednostki specjalne. Plaga podpaleń w całej Szwecji [WIDEO]

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here