Szydło do repatriantów: Wasz powrót do Polski był naszym zobowiązaniem moralnym [WIDEO] - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Szydło do repatriantów: Wasz powrót do Polski był naszym zobowiązaniem moralnym [WIDEO]

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Przez wiele lat nasi poprzednicy nie zrobili nic, byście mogli wrócić do domu. Okazuje się, że wystarczy dobra wola, determinacja, konsekwencja i wielkie serce. Ustawa repatriacyjna to wasz bilet do Polski – premier Beata Szydło zwróciła się do repatriantów, z którymi spotkała się w środę w Domu Polonii w Pułtusku.

Ustawa repatriacyjna rządu PiS

21 grudnia 2016 r. 150 Polaków z Kazachstanu przybyło do Polski. Kompleksowe działania sprowadzania Polaków ze Wschodu do kraju premier Beata Szydło zapowiadała już w trakcie kampanii wyborczej. Cieszę się, że mogę was przywitać w naszym wspólnym polskim domu – powiedziała premier Beata Szydło na spotkaniu z repatriantami w Pułtusku. Jak dodała, powrót potomków Polaków wywiezionych do Kazachstanu kilka dekad temu to „moralne zobowiązanie państwa”, które po wielu latach zostało zrealizowane przez rząd PiS. Władza musi dbać o swoich obywateli – jesteście Polakami, na polskiej ziemi – stwierdziła premier.

Przez wiele lat nasi poprzednicy nie zrobili nic, byście mogli wrócić do domu. Okazuje się, że wystarczy dobra wola, determinacja, konsekwencja i wielkie serce. Ustawa repatriacyjna to wasz bilet do Polski – podkreślała premier Beata Szydło. Podziękowała przy tej okazji ministrowi Henrykowi Kowalczykowi oraz prezes Związku Repatriantów RP Aleksandrze Ślusarek, którzy włożyli dużo pracy w przygotowanie ustawy repatriacyjnej i sprowadzenie Polaków ze Wschodu do ojczyzny. Ustawa otwiera drogę każdemu potomkowi Polaków wywiezionych do Kazachstanu. Jesteśmy przygotowani w Polsce na to, by stworzyć wam warunki do godnego i bezpiecznego życia – przekonywała szefowa rządu. Wyraziła przy tym nadzieję, że repatrianci będą realizowali marzenia i czuli się w naszym kraju jak u siebie, bo razem tworzymy jedną wielką ojczyznę – Polskę.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,885ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy