– To zniewaga pamięci o wojnie – w ten sposób włoska organizacja byłych żołnierzy określiła zaplanowane na niedzielę uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniające niemieckich spadochroniarzy biorących udział w starciach o Monte Cassino.

Tablica znajduje się w miejscu, gdzie podczas wojny znajdowała się siedziba dowództwa hitlerowskich desantowców. Umieszczenie tam tego typu pamiątki wzbudziło sprzeciw samorządu regionu Lacjum. Nicola Zingaretti, lewicowy przewodniczący lokalnych władz powiedział: . – To niepokojący gest, rana zadana pamięci o wojnie o wyzwolenie. Nie mogę nie potępić tej inicjatywy – stwierdził.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Eksplozja na cmentarzu Orląt Lwowskich. „Ktoś rzucił niezidentyfikowany przedmiot”!

– To zniewaga dla pamięci o wojnie. Jesteśmy gotowi złożyć zawiadomienie w tej sprawie – oznajmili przedstawiciele rzymskiego oddziału Stowarzyszenia Partyzantów i ich rodzin.

W uroczystości w Cassino ma wziąć udział między innymi generał Hans-Werner Fritz, prezes Konfederacji Niemieckich Spadochroniarzy.

Źródło: tvp.info

IPN: Niemcy wykorzystywali do zbrodniczych akcji powołaną do życia przez Rzeszę Niemiecką policję „gettową” – Żydowską Służbę Porządkową („Jüdischer Ordnungsdienst”)

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here