w

Tablica ku czci żołnierzy Hitlera na Monte Cassino. „Zniewaga pamięci o wojnie”

– To zniewaga pamięci o wojnie – w ten sposób włoska organizacja byłych żołnierzy określiła zaplanowane na niedzielę uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniające niemieckich spadochroniarzy biorących udział w starciach o Monte Cassino.

Tablica znajduje się w miejscu, gdzie podczas wojny znajdowała się siedziba dowództwa hitlerowskich desantowców. Umieszczenie tam tego typu pamiątki wzbudziło sprzeciw samorządu regionu Lacjum. Nicola Zingaretti, lewicowy przewodniczący lokalnych władz powiedział: . – To niepokojący gest, rana zadana pamięci o wojnie o wyzwolenie. Nie mogę nie potępić tej inicjatywy – stwierdził.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Eksplozja na cmentarzu Orląt Lwowskich. „Ktoś rzucił niezidentyfikowany przedmiot”!

– To zniewaga dla pamięci o wojnie. Jesteśmy gotowi złożyć zawiadomienie w tej sprawie – oznajmili przedstawiciele rzymskiego oddziału Stowarzyszenia Partyzantów i ich rodzin.

W uroczystości w Cassino ma wziąć udział między innymi generał Hans-Werner Fritz, prezes Konfederacji Niemieckich Spadochroniarzy.

Źródło: tvp.info

IPN: Niemcy wykorzystywali do zbrodniczych akcji powołaną do życia przez Rzeszę Niemiecką policję „gettową” – Żydowską Służbę Porządkową („Jüdischer Ordnungsdienst”)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Krzysztof Bosak o wykładzie w POLIN: Może chodzić im o wywołanie nastrojów antyżydowskich wśród Polaków

Strach w berlińskich szkołach. Dzieci imigrantów terroryzują niemieckich rówieśników