w , ,

Tak oto PiS zniszczył gospodarkę: Rekordowa nadwyżka, rekordowa liczba nowych miejsc pracy w przemyśle, silny wzrost PKB

Za: Facebook.com

Jeszcze 2 lata temu ekonomiczni mędrcy III RP z Balcerowiczem i Petru na czele wieszczyli rychły upadek gospodarczy Polski. Powodem miało być odsunięcie od władzy PO i przejęcie jej przez PiS. Po 2 latach okazuje się, że budżet kraju ma nienotowaną nigdy o tej porze roku nadwyżkę, w przemyśle przybyło 223 tys. nowych miejsc pracy (to więcej niż we wszystkich pozostałych państwach UE razem wziętych), a PKB zalicza wzrost o 4,9 proc. A co u Petru i Balcerowicza? Ten pierwszy stracił swoją partię, a ten drugi już nawet do TVN nie jest zapraszany.

W ciągu ostatnich 2 lat PiS popełnił całe mnóstwo błędów. Nepotyzm oraz kumoterstwo są na porządku dziennym i praktycznie nie ma tygodnia, aby nie wydarzyła się jakaś wtopa lub politycznie nietrafiona decyzja. Polskie społeczeństwo jest podzielone niemal idealnie na dwie części i trudno znaleźć dziś pomiędzy nimi jakieś wspólne łączniki. Do tego dochodzi jeszcze toporna propaganda uprawiana przez rządowe ośrodki medialne, przy której propaganda PO&PSL była wysublimowaną poezją. Pod jednym jednak względem rządowi PiS trudno cokolwiek wytknąć. To obecny stan polskiej gospodarki oraz budżetu kraju.

Pod koniec 2015 roku nikt chyba nie spodziewał się, że wskaźniki gospodarcze na koniec 2017 roku będą na tak przyzwoitym poziomie. Po pierwsze – na koniec października nadwyżka budżetu państwa wyniosła 2,67 miliarda złotych. Nigdy w historii III RP o tej porze roku nie notowano nadwyżki budżetowej. Wynik ten zaskakuje tym bardziej, że według oficjalnego harmonogramu rządu z marca 2017 roku pod koniec października w budżecie odnotowany miał być deficyt w wysokości -39,56 mld zł.

Po drugie – zaskakująco wysokie tempo przyrostu nowych miejsc pracy w przemyśle. Zdaniem unijnego Eurostatu w pierwszej połowie roku w całej UE przybyło 353,7 tys. nowych miejsc pracy w sektorze przemysłowym. Z tego zdecydowana większość, bo aż 223 tys. w Polsce! Miało to realny wpływ na stopę bezrobocia rejestrowanego, która obecnie jest na najniższym poziomie od 1991 roku.

Po trzecie – tempo wzrostu gospodarczego jest najwyższe od 6 lat. W trzecim kwartale br. polska gospodarka rosła w tempie 4,9 proc. licząc rok do roku – poinformował wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Gdzie są ci, którzy 2 lata temu wieszczyli rychły upadek gospodarczy naszego kraju? Ryszard Petru najpierw stracił popularność, potem majątek osobisty, a kilka dni temu przywództwo we własnej partii. Z kolei jego mentor i guru – Leszek Balcerowicz coraz rzadziej zapraszany jest nawet do TVN.

Za: niewygodne.info.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Niemcy przejmują kolejną gałąź przemysłu w Polsce! [WIDEO z konferencji Robert Winnickiego]

Unia Europejska będzie przeznaczać NASZE pieniądze na armie krajów afrykańskich!