Tak postkomuniści z SLD dbali o esbeków. Tuż po przejęciu władzy w 1993 dali im wielkie podwyżki emerytur, które utrzymały się przez 23 lata! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 11 lipca, 2020

Tak postkomuniści z SLD dbali o esbeków. Tuż po przejęciu władzy w 1993 dali im wielkie podwyżki emerytur, które utrzymały się przez 23 lata!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Dziś to już mało znany fakt, ale w kontekście ostatnich “depresji esbeków” warto przypomnieć: We wrześniu 1993 roku wybory parlamentarne w Polsce wygrali postkomuniści (SLD). Wraz z PSL stworzyli koalicję rządową. Jedną z pierwszych decyzji, jakie wspólnie podjęli, były zmiany w ustawach o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji oraz żołnierzy zawodowych. Efekt? Kilkadziesiąt tysięcy funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej / ZOMO, esbecji, ubecji i innych służb mundurowych PRL otrzymało podwyżki swoich emerytur. Niektórzy z nich nawet o 300 proc.!

Pisałem już o tym, ale nie zaszkodzi powtórzyć – III RP pierwotnie została stworzona przede wszystkim dla wygody i bezpieczeństwa establishmentu PRL. To oni (przedstawiciele tego establishmentu) po 1989 roku przejęli kontrolę nad biznesem i mediami. To oni zasiadali w zarządach spółek wydzielanych z majątku upadającego PRL. To oni kierowali nowopowstałymi bankami komercyjnymi, które zostały wyodrębnione z NBP. To ludzie powiązani z PZPR i ustrojem “demokracji ludowej” decydowali o kształcie i kierunkach rozwoju III RP.

Nitras odmówił szampana za upadek POSTKOMUNY! I nie chce się poddać testom…

Kiedy już ponownie przejęli pełnie władzy ustawodawczej (po wyborach parlamentarnych na jesieni 1993 roku) jedną z pierwszych istotnych decyzji jakie podjęli było przeforsowanie przez parlament nowej ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych, które przewidywały gigantyczne podwyżki uposażeń emerytalnych.

Jaki był efekt wprowadzonych ustaw? Otóż równała ona w górę emerytury byłych żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Milicji, esbecji, ubecji i innych służb mundurowych. Przed wejściem w życie tej ustawy dochodziło bowiem do sytuacji, w której funkcjonariusz LWP/SB/UB, który z 35-letnim stażem pracy przeszedł na emeryturę w 1983 r., otrzymywał świadczenie o ponad 300 proc. niższe od funkcjonariusza, który z 35-letnim stażem pracy przeszedł na emeryturę w 1993 r. Przyjęte wówczas ustawy nakazywały przeliczać niższe emerytury do wysokości wyższych. W ten sposób kilkadziesiąt tysięcy funkcjonariuszy aparatu terroru PRL otrzymało sowite podwyżki swoich emerytur. I nikt z tym nic nie robił przez kolejne 22 lata…

III RP miała być wymarzonym folwarkiem dla establishmentu PRL oraz sprzymierzonych z nimi przedstawicieli opozycji, którzy zamiast oczyszczenia Polski z komunistycznego złogu wybrali opcję “dogadania się” przy okrągłym stole. Teraz większość “zdobyczy” III RP nagle została wykoszona. Stąd jęk esbeków, wycie KOD, protesty uliczne UBywateliRP, ogólny zamach na demokrację i zagraniczne donosy Petru i Schetyny.

Za: niewygodne.info.pl

„Nadzwyczajna kasta” wsadziła Adama Słomkę do aresztu! Ikona walki z komunizmem i postkomunizmem w polskim wymiarze sprawiedliwości, święta spędzi za kratami!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,725FaniLubię
18,060ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy