Terroryści na socjalu! Sprawcy ataków w Brukseli i Paryżu byli na utrzymaniu państwa - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Terroryści na socjalu! Sprawcy ataków w Brukseli i Paryżu byli na utrzymaniu państwa

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Co najmniej pięciu sprawców tragicznych ataków terrorystycznych w Brukseli i Paryżu regularnie otrzymywało świadczenia socjalne od rządu. Pobrane przez nich kwoty mogły sięgać w sumie nawet 50 tys. euro.

O ustaleniach belgijskiego wywiadu ekonomicznego (CFI) poinformował „The Wall Street Journal”. Dziennik twierdzi, że CFI podliczyła, iż sprawcy ataków w Belgii i Francji pobierali świadczenia socjalne, a tylko Salah Abdeslam, główny odpowiedzialny za serię listopadowych zamachów w Paryżu, dostał od belgijskiego rządu prawie 19 tys. euro.

Philippe de Koster, szef CFI wskazywał, że nie ma bezpośrednich dowodów na to, że terroryści wykorzystywali pieniądze z zasiłków na organizację zamachów. – Jednak prawo do świadczeń socjalnych dało dżihadystom środki do życia i stało się pośrednim wsparciem ich działalności terrorystycznej – stwierdził de Koster.

CFI uważa, że sprawdzenie na co terroryści wydawali otrzymane świadczenia jest trudne, gdyż przeznaczają oni na ataki małe kwoty. „Zamachy w Paryżu kosztowały 30 tys. euro, jednak w wypadku Brukseli i Nicei mówi się o wydatkach rzędu 2–3 tys. euro. Władze dodają, że środki przeznaczane na ataki są pozyskiwane głównie na drodze rabunku, oszustw ubezpieczeniowych i pożyczek studenckich. Niemniej wydana w 2015 r. broszura tzw. Państwa Islamskiego zatytułowana Jak przetrwać na Zachodzie jasno stwierdza, że „jeśli można liczyć na świadczenia socjalne ze strony rządu, należy się o nie postarać” – pisze niezalezna.pl.

Za: pch24.pl, źródło: niezalezna.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,852FaniLubię
18,073ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy