To będą dobre wakacje dla Polski? Turyści w obawie przed terroryzmem wybierają krajowe kierunki! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 5 czerwca, 2020

To będą dobre wakacje dla Polski? Turyści w obawie przed terroryzmem wybierają krajowe kierunki!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Nawet 2 mln osób więcej, niż w ubiegłym roku wybierze się podczas urlopu na krajowe wczasy. Polacy obserwując zagrożenie terroryzmem w Europie coraz częściej sięgają po rodzimą ofertę i rezygnują z zagranicznych wypadów.

Z analizy przeprowadzonej przez „Gazetę Wyborczą” wynika, że w tym roku blisko 370 tys. mniej Polaków wyjedzie za granice na wakacje. Jeśli już ktoś decyduje się na zagraniczny wyjazd, to najczęściej wybiera Hiszpanię, Chorwację, Włochy i Grecję.

Ciekawe spostrzeżenia płyną też z danych gromadzonych przez firmy ubezpieczeniowe, obsługujące podróżujących. Wynika z nich bowiem, że Polacy najbardziej obawiają się uchodźców i terrorystów. To ma swoje konsekwencje. Z raportu Ipsos dla jednego z ubezpieczycieli wynika, że aż 73 proc. ankietowanych wybierze wczasy w kraju – o blisko 2 mln więcej niż w roku ubiegłym.

Nie do końca bym się zgodził, że nie ma takiego zainteresowania wyjazdami zagranicznymi. Oczywiście są one mniejsze, ale proszę pamiętać, że my jesteśmy nie po sezonie, ale w trakcie sezonu, więc jak to będzie wyglądało, to będziemy mogli mówić dopiero po zakończonym sezonie. Nie ulega wątpliwości i to wielu cieszy, że dużym zainteresowaniem cieszyły się, cieszą i będą cieszyć wczasy w kraju. To nie jest u nas żadna nowość i nikt nie jest tym zaskoczony. Nie popadałbym tu jednak w pesymizm, że nagle klienci przestali jeździć za granicę, bo jeżdżą i chcą jeździć. Zmieniają się troszkę nasze kierunki, ale to wynika z tego, jaka jest sytuacja na świecie – ocenia Grzegorz Chmielowski. wiceprezes Polskiej Izby Turystyki.

Z danych statystycznych wynika, że na wakacje wyjeżdżają przede wszystkim osoby poniżej 39. roku życia. Polacy na wyjazdy zagraniczne przeznaczają średnio 3 tys. zł na osobę, zaś w kraju jest to kwota blisko 1,5 tys. zł.

Za: pch24.pl, Źródło: radiomaryja.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,128FaniLubię
17,911ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy