w ,

Tomasz Jaskóła bardzo MĄDRE PODSUMOWANIE audytu nt. rządów PO-PSL!

Przedstawiony przez Radę Ministrów ˝Raport o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)˝.

Poseł Tomasz Jaskóła:

    Szanowny Panie Marszałku! Socjaliści Wierzący i Niewierzący!

    (Głos z sali: Bardzo śmieszne, bardzo śmieszne.)

    Platforma Obywatelska ma dzisiaj wyjątkowe poczucie humoru…

    (Poseł Marek Suski: Wisielcze.)

    …ale można by było wam zaśpiewać: Anielski orszak niech twą duszę weźmie. (Oklaski)

    (Poseł Rafał Grupiński: Sobie zaśpiewaj, człowieku.)

    (Poseł Cezary Grabarczyk: To było śmieszne? Żałosne.)

    Szanowni państwo, dzisiaj obserwujemy śmierć pewnej koalicji: Platformy Obywatelskiej i PSL, ale kolejni koledzy, z Nowoczesnej, też nie powinni się cieszyć, bo część z tych ludzi pracowała przecież dla prezydenta Komorowskiego.

    (Poseł Czesław Mroczek: Kukiz się cieszy.)

    Z wypowiedzi ministrów wyłania się bardzo ponury obraz Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

    (Poseł Rafał Grupiński: Uwierzył pan w to wszystko?)

    To przerażające, jak państwo zostało zawłaszczone i rozkradzione.

    (Poseł Rafał Grupiński: Nie ma państwa, zniknęło.)

    Ruch Obywatelski Kukiz’15 powstał właśnie po to, aby przeciwstawić się tego typu układom, korupcji, złodziejstwu, o których wspominali dzisiaj ministrowie. Nic się nie rozpada, rząd Platformy Obywatelskiej i PSL-u doprowadził do tego, że zadłużenie naszego państwa sięgnęło 1 bln zł, a tzw. ukryty dług publiczny to 3 bln zł. Pieniądze były wyciągane z kieszeni Polaków na taką skalę i tak marnotrawione, dzisiaj o tym słyszeliśmy. PSL i Platforma nie tylko to zrobiły.

    (Poseł Magdalena Kochan: Ma pan dowody?)

    Postanowiły sięgnąć również po pieniądze Polaków: 150 mld z OFE zostało znacjonalizowanych, przejętych, ja powiem: ukradzionych Polakom. (Oklaski)

    (Poseł Dominik Tarczyński: I 19 zniknęło. Nie ma.)

    To, co PSL i Platforma zrobiły z naszym państwem, jest niewybaczalne. Tyle tytułem wstępu.

    (Poseł Anna Paluch: Gdzie znikło 19?)

    Jednocześnie muszę zaznaczyć, że Kukiz’15 nie akceptuje wirtualnej formy owego audytu. Przypomina ona niestety bardzo podobny pijarowski zabieg kolegów z Platformy i PSL – infografika na Twitterze, prezentacja w sali sejmowej, PowerPoint, rozwijanie rolki papieru. Jesteście po prostu niepoważni. Rzetelny i prawdziwy audyt powinien mieć formę pisemną, powinien nam zostać dostarczony.

    (Poseł Rafał Grupiński: Ale wtedy moglibyśmy do sądu go podać.)

    Dlaczego nie mamy tego raportu?

    (Głos z sali: Bo go nie ma.)

    To jest jakiś troszkę udawany audyt.

    Minister Błaszczak mówił, że audyt miał gotowy już w lutym. Obywatele mają święte prawo poznać wyniki tego audytu. Chcemy poznać w szczegółach wszystkie fakty, daty, nazwiska, pieniądze i dokumenty…

    (Poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska: Adresy.)

    …otrzymać je na piśmie.

    (Poseł Rafał Grupiński: Kochanki, spowiedników.)

    Również po to, żeby was pilnować, również po to, żebyśmy…

    (Głos z sali: Dostaniecie.)

    …patrzyli wam na ręce. To wszystko po to, żeby na końcu widzieć prokuratorskie zarzuty wobec osób, o których mówiliście. Jedną z zasadniczych wad III Rzeczypospolitej jest brak odpowiedzialności polityków przed społeczeństwem (Oklaski), zresztą urzędników też. Będziemy oczekiwać wyciągnięcia konsekwencji wobec winnych bezwzględnie. Prokuratura będzie następnym aspektem, do niej państwo powinniście się zgłosić. Ale jest pytanie, skoro macie państwo te informacje, to dlaczego jeszcze prokuratura nie jest zawiadomiona?

    (Poseł Stanisław Piotrowicz: Jest.)

    To bardzo dobrze, czekamy na audyt, czekamy na nazwiska.

    (Poseł Artur Szałabawka: Wszystko będzie.)

    To co wyprawia z naszym państwem koalicja – wyprawiała, chwała Bogu – Platformy i PSL-u jest bezpośrednią konsekwencją wad systemowych III RP, wad. Ten ustrój to partiokracja.

    (Głos z sali: Tak?)

    Tak.

    (Poseł Marek Suski: Nie, to złodziejokracja.)

    Partiokracja, zawłaszczanie państwa przez partie, odbieranie tejże władzy obywatelom, czyli suwerenowi. Oczywiście dopóki nie zmienimy partiokracji, nic się nie zmieni, nic, każda kolejna partia będzie traktować państwo jak swoją własność.

    (Poseł Rafał Grupiński: Widział pan demokrację bez partii?)

    Wczoraj dowiedzieliśmy się, że 4 mln młodych Polaków, jak się szacuje, zgadza się na wyjazd z Polski na emigrację, 1,5 mln młodych Polaków mówi, że prawdopodobnie wyjedzie…

    (Poseł Rafał Grupiński: To przez PiS.)

    …dopóki nie wprowadzimy mechanizmów uniemożliwiających systemowe okradania Polaków przez partie polityczne. Prawdziwa zmiana nie może polegać na wymianie funkcjonariuszy partii Platformy, PSL na funkcjonariuszy PiS. A trzeba zacząć przede wszystkim od uzdrowienia fundamentów ustrojowych państwa polskiego, czyli od nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej dla obywateli – nie dla was, nie dla nas, dla obywateli.

    Za parę dni minie 6 miesięcy waszych rządów. Według ruchu Kukiza to bardzo dobry moment, aby niestety powiedzieć coś na temat obecnego rządu, właśnie w kontekście zaprezentowania wyników poprzedników.

    Minister Szałamacha krytykował zadłużenie państwa, podwyżki podatków poprzedniego rządu. To dobrze, że krytykował, my tych podatków jako ruch Kukiza naliczyliśmy za koalicji Platformy i PSL aż 21: akcyza, podatek VAT, podatek Belki, nawet podatek od KGHM. Ale co robi PiS od przejęcia władzy? Wy kontynuujecie zadłużanie Polaków. Uchwaliliście najwyższy, podkreślam, najwyższy deficyt w III Rzeczypospolitej – 55 mld zł.

    (Poseł Maciej Wąsik: Nie, to nie jest prawda.)

    No, liczby nie kłamią.

    W poprzedniej ekipie podwyżką podatków zajmował się minister finansów. Wy poszliście o krok dalej. Praktycznie każdy z ministrów dwoi się i troi, żeby zwiększyć wpływy do budżetu. W ministerstwie infrastruktury chcą podnieść opłatę paliwową. Piękny prezent dla Polaków.

    (Poseł Maciej Wąsik: No nie chcą, przecież wiecie.)

    Ministerstwo Środowiska chce wprowadzić dodatkowe opłaty za pobór wody, ministerstwo kultury wprowadziło opłatę audiowizualną. Piękny prezent.

    (Poseł Anna Paluch: Zmniejszyło, panie pośle.)

    Po tej katastrofalnej koalicji państwo wchodzicie dokładnie w te same buty, czyli partiokracja. Podatek sklepowy jest projektowany już nie tylko na Świętokrzyskiej, ale w trzech miejscach: w Ministerstwie Finansów, w Sejmie i w kancelarii. Oszukaliście Polaków. Daliście po 500 zł na dziecko, odbierzecie im w podatkach.

    Zgłaszaliśmy patologie w spółkach Skarbu Państwa. Niestety minister Jackiewicz nie powiedział, że jest to efekt kolonizacji przez partie polityczne, czy to Platformę, czy PSL. Teraz robicie to wy. Nie słyszałem niestety o tym nepotyzmie i o problemach w spółkach Skarbu Państwa takich uwag z ust ministra Sienkiewicza.

    Minister Waszczykowski pięknie mówił, ale niestety powiedział o pięknej białej fladze Platformy, zgadzam się, i PSL-u, zgadzam się. Ale niestety ta biała flaga powiewa nadal. Ja bym to porównał jednak do pewnego mechanizmu, w ramach którego minister Waszczykowski zaprosił swego rodzaju Konrada Mazowieckiego na ziemię polską, czyli Komisję Wenecką. Co państwo zrobiliście, panie ministrze? Zaprosiliście Komisję Wenecką, która będzie patrzyła nam na każdą ustawę. My jako obywatele mówimy: nie, proszę nie zapraszać nikogo, kto nie jest związany z państwem polskim, do kontroli suwerennego państwa polskiego. (Oklaski)

    Co zrobiliście z emigrantami w Wielkiej Brytanii? Nic. Dlaczego nie macie odwagi wycofać się oficjalnie z przyjęcia kwot tzw. uchodźców, podkreślam, tzw. uchodźców? Dlaczego nie chcecie referendum w sprawie uchodźców?

    Apeluję do rządu: niech prokuratura zajmie się ściganiem tych, których wymieniacie w raporcie, natomiast niech rząd zajmie się w końcu odbiurokratyzowaniem administracji, likwidacją kolejek do lekarzy.

    I teraz ostatnia rzecz. Skoro mówiliście w czasie kampanii, że Tusk zmarnował Polskę – mówicie to teraz, podobnie w przypadku pani premier Ewy Kopacz – to ja mam pytanie: Dlaczego popieracie go teraz do najwyższego stanowiska w Unii Europejskiej? Macie jakiś deal? Bardzo dziękuję. (Oklaski)

    (Poseł Piotr Kaleta: Trzeba Unię rozmontować.)

    (Poseł Ewa Kopacz: Bo się boją.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Antoni MACIEREWICZ ZMIAŻDŻYŁ PO/PSL ws. OBRONNOŚCI POLSKI!

NAJLEPSZA SEJMOWA wypowiedź Roberta Winnickiego! OBEJRZYJ!