Poseł Tomasz Jaskóła:

    Szanowna Pani Marszałek! Widzę, że już wszyscy kojarzą mnie z socjalistów wierzących i niewierzących, i tak właśnie zacznę.

    Wszyscy psujecie telewizję od wielu lat. Nie ma to żadnego znaczenia, czy to jest SLD, PSL, Platforma, PiS. I dzisiaj mamy tego dowód. Za ten kicz, szczerze mówiąc, jak słusznie mówi Max Kolonko, nie należałoby w ogóle nic płacić i w ogóle to sprywatyzować, dlatego że nie ma żadnych mediów narodowych, nie było wcześniej telewizji z misją publiczną, tylko była telewizja partii politycznych, które usprawiedliwiają działania rządów. Jaką my mamy gwarancję, że te media nie będą mediami rządowymi? Żadnej. Dobra zmiana już była wielokrotnie pokazywana.

    Szanowni Państwo! Skąd w ogóle 15 zł? Jak to państwo obliczyliście? Czy są jakiekolwiek realne obliczenia? W moim przekonaniu – nie.

    (Poseł Robert Telus: To jest Kukiz’15.) (Wesołość na sali)

    O tym, że telewizja jest fatalnie zarządzana…

    (Poseł Wojciech Skurkiewicz: Kukiz’15.)

    Kukiz’15. Słusznie, proszę zobaczyć, jak się to hasło szybko przewija. (Wesołość na sali, oklaski)

    (Poseł Wojciech Skurkiewicz: Dlatego 15 zł.)

    Bardzo dziękuję. Kukiz’15, 15-złotowy Kukiz’15. (Oklaski) Bardzo dziękuję, panie pośle. Chciałbym tylko zapytać w takim razie: Jak przetłumaczyć Prawo i Sprawiedliwość? (Wesołość na sali, oklaski)

    (Poseł Grzegorz Długi: Jeszcze podatek, 15%.)

    (Poseł Paweł Kukiz: Posłański socjalizm.)

    Wierzący.

    Szanowni Państwo! Fatalnie zarządzana telewizja to m.in. TVP Polonia. No nie bez przyczyny Max Kolonko mówi, że podpisano umowę w dziewięćdziesiątym którymś tam roku i za ten kicz płacimy jakiejś prywatnej firmie. I temu będzie służyć ta telewizja.

    Czy znowelizujecie w takim razie, szanowni państwo, konstytucję, bo nie było chętnych do nowelizacji konstytucji, i zetniecie Krajową Radę Radiofonii i Telewizji? W moim przekonaniu ta Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest kompletnie niepotrzebna. Jest przedmiotem gry od wielu lat. Czy w normalnym państwach jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji? Pewnie, że jej nie ma. W normalnych krajach jest pluralizm mediów. A wy dajecie jedno miejsce opozycji.

    Szanowni Państwo! To może od razu, skoro jest 15 zł, oddajcie wszystkie miejsca Kukizowi’15 i to będzie najlepszy sposób, żeby ta telewizja dobrze funkcjonowała. (Oklaski) Pewnie zatrudnimy Maxa Kolonkę jako prezesa i wreszcie będzie dało się to oglądać. (Wesołość na sali, oklaski)

    Szanowni Państwo! Ale jest ciekawostka w tej ustawie. Ustawa daje możliwość prezentowania tego, co mają do powiedzenia partie polityczne. I znów nas dobijacie, bo my nie jesteśmy partią polityczną. A zatem dla nas miejsca nie wystarczy.

    (Poseł Jan Mosiński: To czym jesteście?)

    I znowu chyba wejdziemy tylnymi drzwiami przez te 15 zł. W takim razie będziemy mogli wyrażać wolę każdego, kto płaci 15 zł tego idiotycznego abonamentu, ale niestety partie polityczne… Wiecie państwo, jakie będą partie? Partia Leszka Bubla, który produkuje jakieś antysemickie teksty. Im państwo dacie czas, natomiast największa siła obywatelska w tym Sejmie (Oklaski) nie będzie miała czasu. Dlaczego? Bo jest śmiertelnie niebezpieczna. (Wesołość na sali)

    (Głosy z sali: Ooo…)

    A teraz państwu powiem, dlaczego jest śmiertelnie niebezpieczna. 17 sekund. A wiecie państwo dlaczego? Od ubiegłego czwartku widzicie państwo, jak wyglądają media, kiedy państwo manipulujecie opinią publiczną. Zrobiliby to wszyscy. Jakieś deale, jakieś niedeale.

    Szanowni Państwo! (Dzwonek) Pierwszy raz od 3 lat zobaczyłem ˝Wiadomości˝, bo nie oglądam. Głęboka, populistyczna komuna. I to zostanie z mediów publicznych.

    (Poseł Jan Mosiński: Co ty możesz o komunie, człowieku, wiedzieć?)

    Uwolnijcie media, zakażcie płacenia tych 15 zł, bo niektórzy mają dwa, trzy liczniki, pięć liczników. Proszę na to zwrócić uwagę. Psujecie państwo telewizję jak przez 26 lat. Urban by się uśmiał. (Oklaski)

    (Głos z sali: Brawo!)

    (Poseł Jan Mosiński: Przybić sztamę. Brawo! Sojusz z Dworakiem. To mi się nawet podoba.)

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here