"Tygodnik Powszechny" apeluje, by donosić na nacjonalistów za "propagowanie faszyzmu"! - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

“Tygodnik Powszechny” apeluje, by donosić na nacjonalistów za “propagowanie faszyzmu”!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

“Tygodnik Powszechny”, mieniący się tytułem katolickim, coraz bardziej przypomina antyklerykalne i lewicujące tygodniki pokroju “Polityki” czy “Newsweeka”. Widać to już nawet na kolejnych okładkach, przy czym szczególne zdumienie i absmak budzi bieżący numer. Redaktorzy “TP” postanowili bowiem wejść w buty “Gazety Wyborczej” i opisać zjawisko nacjonalizmu w Polsce.

Do tego celu posłużyły utarte schematy i stereotypy. Na okładce widzimy łysego “Skinheada”, który uderza pięścią w powietrze i afiszuje się z krzyżem celtyckim. Taki obraz ma być reprezentatywny dla wszystkich polskich narodowców, których “Tygodnik Powszechny” wrzucił do jednego worka. Jego redaktorzy nie mają wątpliwości – nacjonalizm trzeba zwalczać, bowiem “kradnie on święta, symbole i patriotyzm”. W okładkowym tekście czytamy także, że społeczeństwo nie powinno pozostawać obojętne na odradzające się poczucie dumy z polskości. I zachęca, by o “propagowaniu faszyzmu” zawiadamiać odpowiednie służby.

Wielka szkoda, ze tygodnik mieniący się katolickim już od dawna rozmija się ze swoimi korzeniami, kopiując narrację demoliberalnych mediów, które z Kościołem i polskością walczą “zawodowo”…  za: dzienniknarodowy.pl

W pełni podtrzymuję swoją opinię sprzed dwóch o tej pseudokatolickiej propagandówce:

TygodnikPowszechny

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,226FaniLubię
17,873ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy