“Tygodnik Powszechny” apeluje, by donosić na nacjonalistów za “propagowanie faszyzmu”!

1
13280

“Tygodnik Powszechny”, mieniący się tytułem katolickim, coraz bardziej przypomina antyklerykalne i lewicujące tygodniki pokroju “Polityki” czy “Newsweeka”. Widać to już nawet na kolejnych okładkach, przy czym szczególne zdumienie i absmak budzi bieżący numer. Redaktorzy “TP” postanowili bowiem wejść w buty “Gazety Wyborczej” i opisać zjawisko nacjonalizmu w Polsce.

Do tego celu posłużyły utarte schematy i stereotypy. Na okładce widzimy łysego “Skinheada”, który uderza pięścią w powietrze i afiszuje się z krzyżem celtyckim. Taki obraz ma być reprezentatywny dla wszystkich polskich narodowców, których “Tygodnik Powszechny” wrzucił do jednego worka. Jego redaktorzy nie mają wątpliwości – nacjonalizm trzeba zwalczać, bowiem “kradnie on święta, symbole i patriotyzm”. W okładkowym tekście czytamy także, że społeczeństwo nie powinno pozostawać obojętne na odradzające się poczucie dumy z polskości. I zachęca, by o “propagowaniu faszyzmu” zawiadamiać odpowiednie służby.

Wielka szkoda, ze tygodnik mieniący się katolickim już od dawna rozmija się ze swoimi korzeniami, kopiując narrację demoliberalnych mediów, które z Kościołem i polskością walczą “zawodowo”…  za: dzienniknarodowy.pl

W pełni podtrzymuję swoją opinię sprzed dwóch o tej pseudokatolickiej propagandówce:

TygodnikPowszechny

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here