w

„Tygodnik Powszechny” apeluje, by donosić na nacjonalistów za „propagowanie faszyzmu”!

„Tygodnik Powszechny”, mieniący się tytułem katolickim, coraz bardziej przypomina antyklerykalne i lewicujące tygodniki pokroju „Polityki” czy „Newsweeka”. Widać to już nawet na kolejnych okładkach, przy czym szczególne zdumienie i absmak budzi bieżący numer. Redaktorzy „TP” postanowili bowiem wejść w buty „Gazety Wyborczej” i opisać zjawisko nacjonalizmu w Polsce.

Do tego celu posłużyły utarte schematy i stereotypy. Na okładce widzimy łysego „Skinheada”, który uderza pięścią w powietrze i afiszuje się z krzyżem celtyckim. Taki obraz ma być reprezentatywny dla wszystkich polskich narodowców, których „Tygodnik Powszechny” wrzucił do jednego worka. Jego redaktorzy nie mają wątpliwości – nacjonalizm trzeba zwalczać, bowiem „kradnie on święta, symbole i patriotyzm”. W okładkowym tekście czytamy także, że społeczeństwo nie powinno pozostawać obojętne na odradzające się poczucie dumy z polskości. I zachęca, by o „propagowaniu faszyzmu” zawiadamiać odpowiednie służby.

Wielka szkoda, ze tygodnik mieniący się katolickim już od dawna rozmija się ze swoimi korzeniami, kopiując narrację demoliberalnych mediów, które z Kościołem i polskością walczą „zawodowo”…  za: dzienniknarodowy.pl

W pełni podtrzymuję swoją opinię sprzed dwóch o tej pseudokatolickiej propagandówce:

TygodnikPowszechny

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Tyszka (Kukiz’15) po donosie Krzywonos (PO) usunięty z funkcji szefa sejmowego zespołu d/s socjalnych. Za bardzo ograniczał posłom „dostęp do koryta”!

Robert Winnicki: „Katolicyzm liberalny jest nowotworem na ciele Kościoła Powszechnego!”