Tyszka boi się Wiplera? Debaty ws. CETA nie będzie! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 7 lipca, 2020

Tyszka boi się Wiplera? Debaty ws. CETA nie będzie!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wczoraj, za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter, Przemysław Wipler (wiceprezes Wolności) zaproponował wicemarszałkowi Sejmu Kukiz’15 Stanisławowi Tyszce debatę w sprawie CETA. Stanisław Tyszka w odpowiedzi stwierdził, że jego formacja polityczna jest najlepiej przygotowana do debaty w sprawie CETA… Jednak już w następnym twicie zaczął wycofywać się z debaty, stwierdzając, że stanie do debaty, jeżeli partia Przemysława Wiplera zrzeknie się partyjnej subwencji. Zarzucił również, że KORWiN okrada Polaków. Takie zachowanie Tyszki zostało prosto zdefiniowane przez Wiplera: “Ludzie będą pamiętali (…), że uciekłeś przed merytoryczną debatą”.

Wydaje się, że ludzie będą pamiętać więcej. Prominentny działacz Kukiz’15 zamiast zaoferować Polakom merytoryczną debatę w trudnej i kontrowersyjnej kwestii, jaką jest CETA, postanowił obrazić Wolność (dawniej: KORWiN), czyli partię polityczną najbliżej Kukiz’15 na scenie politycznej oraz partię nastawioną na współpracę i budowanie szerokiego frontu antysystemowców. Czy wyborcy Kukiz’15 i KORWiNy nie zasługują na to, żeby liderzy ich formacji prowadzi ze sobą dialog? Czy Polacy nie zasługują na merytoryczną debatę ws. CETA?

Wpisy marszałka Tyszki sprowokowały do wytknięcia hipokryzji  Kukiz’15. Jego formacja polityczna dostała z budżetu państwa ~3 mln zł dotacji. Z tej kwoty 2,3 mln  zł otrzymała Fundacja “Potrafisz Polsko”, w której władzach zasiada m.in. kuzyn lidera Kukiz’15 Paweł Kukiz-Szczuciński oraz właśnie Tyszka. Natomiast 720 000 zł Kukiz przekazał na Stowarzyszenie Solidarność Walcząca powiązane z Kornelem Morawieckim. Przekazanie tej kwoty temu Stowarzyszeniu było według słów Pawła Kukiza wykonaniem przedwyborczych umów, czyli przekładając na polski, był to przykład ordynarnej korupcji politycznej.

CETA nie jest tematem, który przynosi szczęście posłom Kukiz’15. Wpadkę, ale mniejszego kalibru, zaliczył również inny poseł Kukiz’15- Tomasz Jaskuła z Częstochowy. Na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook Jaskuła udostępnił filmik z profilu z Kukiz’15 z komentarzem “Nie może być tak, że zachodnie korporacje będą rozstrzygać spory z Rzeczpospolitą poprzez jakieś międzynarodowe trybunały arbitrażowe!”. W komentarzu Jacek Sierpiński (nazywany “Papieżem Polskiego Liberatarianizmu”) zwrócił posłowi z Częstochowy uwagę, że “CETA pod tym względem w zasadzie nic nie zmienia (jedynie sposób powoływania i skład sądu arbitrażowego). Nie jest tak, że dopiero CETA wprowadza ten mechanizm”. Należy zadać pytanie, czy posłowie Kukiz’15 wiedzą o czym się wypowiadają?

dr Rafał Wójcikowski (Kukiz’15) czy umowa handlowa z Kanadą (CETA) zagraża Polakom?

Artykuł nadesłany przez użytkownika o nicku: Flowenol – zachęcam do nadsyłania artykułów do publikacji na blogu!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,831FaniLubię
18,077ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy