w

Uchodźcy nie chcą do Polski! Więc w czym problem? Niemcy chcą uchodźców w Polsce!

W lipcu w Polsce spadła liczba wniosków o azyl – o status uchodźcy ubiegały się 1122 osoby, miesiąc wcześniej – niemal 1600. Najwięcej wniosków złożyli obywatele Rosji, Ukrainy i Tadżykistanu. W Niemczech o azyl ubiegało się w czerwcu ponad 74 tys. osób; a np. w Belgii – niewiele ponad tysiąc.

Od początku roku do końca lipca o azyl w Polsce wystąpiło 8121 osób. Najwięcej z Rosji, Ukrainy, Tadżykistanu, Armenii i Gruzji.

W całej Unii Europejskiej o azyl ubiegało się w czerwcu 97 tys. 430 osób – wynika z danych Eurostatu. Najwięcej w Niemczech – 74 tys. 575 osób; we Włoszech – 10 tys. 40 osób; na Węgrzech – 4 tys. 745 osób; w Szwecji – 2 tys. 130 osób; w Belgii – 1 tys. 75 osób; a we Francji według danych z maja – 6 tys. 545.

ZOBACZ: Straż graniczna nie wpuszcza do Polski nielegalnych, muzułmańskich imigrantów. Lewacy płaczą. Pochwały z Austrii!

Jak podaje Urząd ds. Cudzoziemców, w lipcu liczba wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce spadła do 1122; w czerwcu takich wniosków było 1597.

Pod względem liczby składanych wniosków o ochronę w 2016 r., Ukraina znajduje się na drugim miejscu, za Rosją. W 2014 r. liczba obywateli Ukrainy ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy stanowiła 34 proc. ogólnej liczby ubiegających się o azyl, a w 2015 r. – 19 proc.

Warto w tym kontekście przeczytać ten artykuł: Kara za brak solidarności w kryzysie imigracyjnym? Europejskie spotkanie w wąskim gronie!

Źródło: http://niezlomni.com/, www.kurier.pap.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Tak głosowali radni Platformy Obywatelskiej w/s wartej 160 mln zł działki przy ul. Chmielnej 70 w Warszawie (#Łączymy)

Za poprzedniej władzy sprawę korupcji w Sądzie Najwyższym zmieciono pod dywan. Teraz śledztwo rusza od nowa. Czy przestępcy w końcu trafią do paki?