Uderzenie w przedsiębiorczych Polaków! PiS zabiera kwotę wolną od podatku dla zarabiających powyżej 10,5 tysiąca złotych miesięcznie!

0
6213

Sejm uzgodnił ostateczny tekst nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Przewiduje ona, że w 2017 r. kwota wolna od podatku dla osób najmniej zarabiających zostanie zwiększona do 6 600 zł.

W efekcie osoby, których roczne dochody nie przekroczą tej kwoty nie zapłacą podatku. Dla osób zarabiających pomiędzy 11 000 zł , a 85 528 zł rocznie (pierwszy przedział skali podatkowej) kwota wolna od podatku wynosić będzie tyle, co obecnie. Powyżej dochodu 85 528 zł rocznie kwota ta będzie ulegać stopniowemu zmniejszaniu.

Podatnicy zarabiający więcej niż 127 tys. zł rocznie nie będą mieli kwoty wolnej od podatku.

Nowelizacja wprowadza też opodatkowanie funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Od 1 stycznia 2017 r. zwolnione z opodatkowania CIT będą jedynie otwarte fundusze inwestycyjne i specjalistyczne fundusze inwestycyjne. Ograniczeniu ze zwolnienia podatkowego podlegać będą też zagraniczne fundusze inwestycyjne. Teraz ustawa trafi do podpisu Prezydenta.

Mój komentarz: państwo, które uderza w najbardziej przedsiębiorczych Polaków jest państwem chorym, jest państwem rabunkowym. To właśnie osoby prowadzące własne firmy i wysoko wykwalifikowani pracownicy napędzają naszą gospodarkę. Jeśli opresyjne państwo będzie w nich uderzać to kolejne rzesze najbardziej wartościowych jednostek opuszczą ten kraj. Jeśli w Polsce mogą zarabiać znacznie powyżej średniej krajowej, to odnajdą się na brytyjskim, niemieckim czy amerykańskim rynku pracy. Kto pozostanie w Polsce? Rozleniwieni beneficjenci wszelkich socjalnych programów? Powodzenia rządzie Beaty Szydło!

Zobacz: Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here