UE: zielone światło dla dyskryminacji konsumentów z Europy Środkowo-Wschodniej! Oto prawdziwa “Unia dwóch prędkości”

3
23723

Komisja Europejska przyznaje z rozbrajającą szczerością: “Międzynarodowe koncerny mają prawo adaptować swoje produkty do poszczególnych rynków, a co za tym idzie – możliwe są różnice w jakości i składzie poszczególnych produktów w zależności od kraju dystrybucji”. Powyższe potwierdza, że firmy ze “starej Unii” wciąż mogą zarabiać więcej na sprzedaży gorszych jakościowo produktów w takich krajach jak Polska. I to mimo istnienia jednolitego rynku UE! Europa dwóch prędkości? Oto jak wygląda to w praktyce…

Trzeba to sobie powiedzieć wprost – tak zwana “Unia dwóch prędkości”, której wizja kreślona jest wypowiedziami czołowych polityków z Francji czy Niemiec, w rzeczywistości istnieje już od dawna. Przynajmniej jeśli chodzi o podział konsumentów na tych z Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej. Przyznaje to sama Komisja Europejska, której przedstawiciel pytany o konsumencki rasizm w Europie, odpowiada z rozbrajającą szczerością, że “międzynarodowe koncerny mają do tego prawo”. I to pomimo istnienia jednolitego rynku UE!

Powyższe potwierdzają oficjalne badania instytutów naukowych oraz rządowych agencji z Czech, Węgier i Słowacji – artykuły spożywcze zachodnich koncernów przeznaczane na rynek państw “nowej” Unii mają gorszy skład od ich odpowiedników sprzedawanych w krajach “starej” Unii.

Przełamanie dwustopniowego systemu jakości i zmuszenie do sprzedawania identycznych jakościowo produktów markowych na terytorium całej UE w porównywalnych cenach, najzwyczajniej w świecie się nie kalkuluje koncernom z zachodniej Europy. Skoro bowiem dziś mogą zarabiać więcej na sprzedaży gorszych jakościowo produktów w takich krajach jak Polska, to dlaczego mieliby zarabiać mniej?

Tym bardziej powinny nas cieszyć wszelkie inicjatywy, które mogą ukrócić proceder konsumenckiego rasizmu w Europie. 11 kwietnia w Parlamencie Europejskim odbędzie się wysłuchanie pt. “Same brand, same product, same quality! No more double standards in foodstuffs”. Warto, aby byli tam nasi europosłowie.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here