UE: zielone światło dla dyskryminacji konsumentów z Europy Środkowo-Wschodniej! Oto prawdziwa "Unia dwóch prędkości" - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

UE: zielone światło dla dyskryminacji konsumentów z Europy Środkowo-Wschodniej! Oto prawdziwa “Unia dwóch prędkości”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Komisja Europejska przyznaje z rozbrajającą szczerością: “Międzynarodowe koncerny mają prawo adaptować swoje produkty do poszczególnych rynków, a co za tym idzie – możliwe są różnice w jakości i składzie poszczególnych produktów w zależności od kraju dystrybucji”. Powyższe potwierdza, że firmy ze “starej Unii” wciąż mogą zarabiać więcej na sprzedaży gorszych jakościowo produktów w takich krajach jak Polska. I to mimo istnienia jednolitego rynku UE! Europa dwóch prędkości? Oto jak wygląda to w praktyce…

Trzeba to sobie powiedzieć wprost – tak zwana “Unia dwóch prędkości”, której wizja kreślona jest wypowiedziami czołowych polityków z Francji czy Niemiec, w rzeczywistości istnieje już od dawna. Przynajmniej jeśli chodzi o podział konsumentów na tych z Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej. Przyznaje to sama Komisja Europejska, której przedstawiciel pytany o konsumencki rasizm w Europie, odpowiada z rozbrajającą szczerością, że “międzynarodowe koncerny mają do tego prawo”. I to pomimo istnienia jednolitego rynku UE!

Powyższe potwierdzają oficjalne badania instytutów naukowych oraz rządowych agencji z Czech, Węgier i Słowacji – artykuły spożywcze zachodnich koncernów przeznaczane na rynek państw “nowej” Unii mają gorszy skład od ich odpowiedników sprzedawanych w krajach “starej” Unii.

Przełamanie dwustopniowego systemu jakości i zmuszenie do sprzedawania identycznych jakościowo produktów markowych na terytorium całej UE w porównywalnych cenach, najzwyczajniej w świecie się nie kalkuluje koncernom z zachodniej Europy. Skoro bowiem dziś mogą zarabiać więcej na sprzedaży gorszych jakościowo produktów w takich krajach jak Polska, to dlaczego mieliby zarabiać mniej?

Tym bardziej powinny nas cieszyć wszelkie inicjatywy, które mogą ukrócić proceder konsumenckiego rasizmu w Europie. 11 kwietnia w Parlamencie Europejskim odbędzie się wysłuchanie pt. “Same brand, same product, same quality! No more double standards in foodstuffs”. Warto, aby byli tam nasi europosłowie.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,230FaniLubię
17,868ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy