Ukraina: Anty-cygańskie zamieszki po zabójstwie 8-letniej dziewczynki [WIDEO]

0
14510

Gwałtowne zamieszki skierowane przeciwko Cyganom wybuchły we wsi Łoszczinowka k. Odessy po tym, jak odkryto zwłoki zamordowanej 8-latki mieszkającej we wsi. Sprowadzone przez funkcjonariuszy z ekipy dochodzeniowej psy doprowadziły ich do domu zajmowanego przez 20-letniego Cygana. Rozwścieczeni mieszkańcy wkrótce potem dokonali najazdu na dom podejrzanego, a potem na pozostałe cygańskie domostwa. Zostały one doszczętnie splądrowane. Cyganie – ok. 50 osób zdołali wcześniej uciec. Spodziewając się rozruchów, uciekli do lasu.

Na zwołanym naprędce zebraniu mieszkańców wsi, uchwalili oni petycję poniższej treści:

– We wsi Łoszczinowka, w rejonie izmaiłowskim, miało miejsce zebranie mieszkańców, na którym ludność poprosiła władze o pomoc w rozwiązaniu problemu z wysiedleniem przedstawicieli cygańskiej mniejszości z miejscowości. Na zebraniu byli obecni przedstawiciele władz rejonu, przewodniczący rady wsi, kierownictwo izmaiłowskiego oddziału policji i komendy głównej policji w obwodzie odeskim.

ZOBACZ: Oto Polska! Cyganie spalili nielegalnie zajmowane mieszkanie. Dostaną kolejne od miasta!

Walentin Stojkov stojący na czele rady rejonu poinformował, że pomimo faktu, iż rada wioski postanowiła o eksmisji Cyganów, w sensie prawnym rozwiązanie nie jest skuteczne i nie ma mechanizmu do jego realizacji. Sami jednak Cyganie rozumieją, że w tych okolicznościach, nie będą mogli spokojnie żyć w tej wsi. W związku z tym proszą o rozwiązanie kompromisowe i przeniesienie do innych osiedli w regionie. Policja zapewni ochronę tym, którzy będą chcieli zabrać swoje rzeczy ze splądrowanych domów. Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here