Unia chce dać "Niebieską Kartę" wszystkim imigrantom ekonomicznym, którzy dostaną w UE ofertę pracy! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 6 lipca, 2020

Unia chce dać “Niebieską Kartę” wszystkim imigrantom ekonomicznym, którzy dostaną w UE ofertę pracy!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Kryteria Niebieskiej karty, czyli ustanowionego dyrektywą Rady Europejskiej dokumentu, umożliwiającego “wykwalifikowanym pracownikom” nie będącymi obywatelami Unii Europejskiej pobyt i pracę na terytorium dowolnego państwa członkowskiego UE (z wyjątkiem Danii, Irlandii i Zjednoczonego Królestwa), mają zostać zliberalizowane. Komisja Europejska chciałaby, żeby dokument zaczął przysługiwać także uchodźcom, bez względu na ich kwalifikacje. Ma to zapewnić ich szybką aklimatyzację, integrację ze społeczeństwem oraz ułatwić znalezienie pracy.

ZOBACZ: Ponad 80% imigrantów nie ma kwalifikacji zawodowych!

Nikt nie chce przy tej okazji napomnieć, że jednym z “atutów” Niebieskiej Karty jest łatwiejsza możliwość ściągania do UE rodzin i znajomych jej posiadaczy.
– Zmieniony system niebieskiej karty UE ułatwi wysoko wykwalifikowanym obywatelom państw trzecich wjazd do UE i podejmowanie tu pracy, stymulując nasz wzrost gospodarczy – twierdzi Dimitris Awramopulos, komisarz do spraw migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa.

Jednak Komisja Europejska chcąc złagodzić kryteria uzyskania dokumentu oszukuje sama siebie. Niebieska Karta przysługiwałaby osobie, która znalazłaby pracę z zarobkami wynoszącymi ok. 80% średniej krajowej, na czas co najmniej pół roku. Obecnie zaś o dokument może starać się migrant, który dostanie ofertę pracy z wynagrodzeniem przekraczającym o 50 proc. średnią krajową i kontraktem trwającym minimum rok.

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,858FaniLubię
18,060ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy