Unia Europejska nie ukarze Polski za sprzeciw wobec przyjmowania imigrantów! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 11 lipca, 2020

Unia Europejska nie ukarze Polski za sprzeciw wobec przyjmowania imigrantów!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Trwający od wielu długich miesięcy spór dotyczący konieczności przyjmowania przez wszystkie kraje Unii Europejskiej przymusowych kwot imigrantów, prawdopodobnie zmierza ku końcowi. Według informacji dziennikarzy RMF24, eurokraci dyskretnie będą chcieli wycofywać się z przymusu i mechanizmu automatycznych kar, dla krajów odmawiających przyjęcia imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Przypomnijmy, że Polska została zobowiązana do przyjęcia 7 tys. przybyszów.

Podczas rozmowy z dziennikarką RMF24, europejscy dyplomaci przyznali, że Polska nie poniesie żadnych konsekwencji politycznych i prawnych związanych z odmową przyjęcia imigrantów, którzy nadal w nielegalny sposób przybywają do Europy. Zdaniem jednego z rozmówców, Komisja Europejska musiałaby pozwać wszystkie kraje Wspólnoty, ponieważ jej zaleceniom nie podporządkowały się właśnie wszystkie państwa, także Niemcy.

Dziennikarka stacji radiowej dowiedziała się również, że w Unii Europejskiej najprawdopodobniej upadnie pomysł nakładania kar finansowych na państwa, które odmawiają przyjmowania imigrantów. Sprzeciw wobec kar pieniężnych nieoficjalnie wyrazić miało już 22 państwa.

Polski wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański podkreślił z kolei, że Komisja Europejska powinna całkowicie wycofać się ze swojej reformy azylowej, która zakłada wprowadzenie stałego mechanizmu wymierzania kar finansowych. Zdaniem innego z rozmówców RMF24, trudno będzie do tego doprowadzić, ponieważ Komisja Europejska jeszcze nigdy nie przyznała się oficjalnie do popełnionego wcześniej błędu. Rozwiązaniem może być reforma regulacji, która zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem kraju obecnie przewodniczącego Unii.

Za: pch24.pl, Źródło: rmf24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,731FaniLubię
18,062ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy