w ,

UWAGA! ONZ transportuje z Afryki migrantów bezpośrednio do Niemiec lotami czarterowymi.

Międzynarodowa Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Migracji (IOM) ogłosiła pierwszy w historii czarterowy transport afrykańskich migrantów bezpośrednio do Niemiec, zaplanowano już dodatkowe loty.

We wtorek, na twitterze IOM Etiopia z radością opublikowała film przedstawiający 154 „uchodźców” przybywających na lotnisko w Kassel w landzie Hesja.

Według Twittera:

„Stało się ! W pierwszym locie czarterowanym zorganizowanym przez Organizację Narodów Zjednoczonych z Etiopii, 154 uchodźców opuściło Addis Abebę i dotarło do Kassel w Niemczech w ramach niemieckiego programu przesiedleń”, „W połowie listopada planowany jest drugi lot z 220 innymi uchodźcami”.

Biuro Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) w Addis Abebie w Etiopii wydało również komunikat prasowy mówiący o pierwszej grupie przesiedlanych migrantów, opisując jednocześnie ogólnie niemiecki program przesiedleń: „Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) w Etiopii zorganizowała we wtorek swój pierwszy międzynarodowy lot czarterowy przewożący 154 somalijskich uchodźców przesiedlonych do Niemiec. Grupa mieszkała w obozach dla uchodźców w Jijiga i Dolo Ado w południowej Etiopii. W jej skład wchodziło 63 mężczyzn i 91 kobiet, z czego 47 nieletnich. », „Od marca IOM wspiera niemiecki program przesiedleń w swoich wysiłkach na rzecz przesiedlenia 500 uchodźców mieszkających w Etiopii do Niemiec. Wysiłki te są ściśle koordynowane z Etiopską Agencją ds. Uchodźców i Powrotu Imigrantów (ARRA), Agencją Narodów Zjednoczonych i niemieckim rządem. »

W komunikacie prasowym stwierdza się również, że „dodatkowe 220 uchodźców wyruszy do Niemiec drugim lotem czarterowanym przez IOM w połowie listopada”.

Milun Jovanovic, oficer operacyjny IOM w Etiopii, powiedział: „Ważne jest, abyśmy ułatwiali przesiedlanie uchodźców poprzez zapewnienie bezpiecznego transportu. » : „Cieszymy się, że uchodźcy mogli skorzystać z tego lotu czarterowego, start i lądowanie, bez żadnych kłopotów”, dodał Jovanovic.

W zeszłym roku, po złożeniu wniosku o udzielenie informacji do rządu niemieckiego, poseł AfD Leif-Erik Holma zauważył, że prawie 30% „osób ubiegających się o azyl” przybyło do Niemiec samolotem, donosi Junge Freiheit.

Dzięki lotom ONZ w ramach „przesiedlenia uchodźców”, którzy teraz oficjalnie podróżują bezpośrednio z Afryki do Niemiec, oczekuje się, że ta 30-procentowa liczba znacznie wzrośnie.

Źródło: Alter Info

https://www.alterinfo.ch/2019/10/21/des-vols-de-lonu-en-provenance-dafrique-transportent-directement-des-migrants-en-allemagne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Paryż: Kierująca samochodem kobieta dźgnęła nożem dwie młode dziewczyny i próbowała uciec.

We Francji nie jest już bezpiecznie. Kolejny młody chłopak zadźgany we własnym domu