zdj. Nadwiślański OSG
w , ,

UWAGA! Tysiące czeczeńskich uchodźców trafi do Polski. Będą tu czekać na zakończenie procedur!

Nawet kilkanaście tysięcy uchodźców, którzy złożyli w Polsce wniosek o ochronę międzynarodową, ale uciekli na zachód Europy, zostanie zawrócona do naszego kraju. Chodzi o nawet kilkanaście tysięcy Rosjan narodowości czeczeńskiej, którzy teraz w Polsce będą musieli oczekiwać na dokończenie formalności.

Zasady przyjmowania uchodźców regulują procedury dublińskie. Zobowiązują one państwo członkowskie, w którym cudzoziemiec złożył wniosek o ochronę międzynarodową, do przeprowadzania całej procedury rozpatrzenia wniosku. Zasada jest prosta, tam gdzie imigrant złożył wniosek, tam też musi oczekiwać na jego rozpatrzenie.

W praktyce Polska jest jednak tylko krajem tranzytowym – uchodźcy składają wniosek o ochronę, po czym, nie czekając na decyzję, jadą do bogatych państw Europy, głównie do Niemiec. Restrykcyjne przestrzeganie obowiązujących procedur dla Polski może oznaczać cofnięcie do naszego kraju nawet kilkunastu tysięcy Rosjan narodowości czeczeńskiej.

Jak przypomniała „Rzeczpospolita”, tylko w ubiegłym roku Urząd ds. Cudzoziemców wydał na pomoc socjalną dla ponad 4 tys. cudzoziemców niemal 64 mln zł. Jeśli do Polski na „dokończenie procedury” wróciliby wszyscy uchodźcy, to koszt pomocy opiewałby nawet na ćwierć miliarda złotych .

Za: pch24.pl, źródło: rp.pl, rmf24.pl

Co myślisz?

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Przetransportowac ich Od razu tranzytem bez zatrzymania tam skad przybyli.Tam u nich nie ma wojny a to jest taka sama Dzicz i Bydlo jak te arabski,pakistanskie czy inna muslimy.Z jakiej okazji beda wydawane pieniadze Polskich Podatnikow na ta Cholote.Wydalc tych ktorzy przybyli przez Rosje do Rosji ,przez Ukraine do Ukrainny itd. A nie trzymac w Polsce Dziczy za Nasze Polskie Pieniadze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Lewactwo trafi na „śmietnik historii”? Młody narodowiec niemiłosiernie gasi lewaków ws. „Klątwy”!

Kolejny „INCYDENT”. Londyn: 7 ofiar śmiertelnych i dziesiątki rannych.