Uzbroimy Węgrów! Polska Grupa Zbrojeniowa planuje otwarcie przedstawicielstwa na Węgrzech - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 7 lipca, 2020

Uzbroimy Węgrów! Polska Grupa Zbrojeniowa planuje otwarcie przedstawicielstwa na Węgrzech

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Polska Grupa Zbrojeniowa planuje otwarcie przedstawicielstwa na Węgrzech w najbliższym kwartale – informuje “Gazeta Polska”. Ustalenia te są rezultatem ostatniej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PGZ Błażeja Wojnicza w Budapeszcie. Będzie to kolejny krok w rozwoju zdolności eksportowych naszego lidera przemysłu obronnego, a współpraca z Budapesztem przyczyni się również do lepszego uzbrojenia węgierskiej armii.

Polacy od dawna współpracują z Węgrami przy różnych projektach związanych z sektorem zbrojeniowym. Dowodem regularnej współpracy są częste polsko-węgierskie spotkania przedstawicieli przemysłu i rządu. W październiku 2017 r. w siedzibie PGZ złożyła wizytę delegacja węgierskiego rządu oraz przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego pod przewodnictwem dyrektora ds. uzbrojenia Sił Zbrojnych Węgier dr. Gaspara Marotha wyrażając zainteresowanie pozyskaniem polskich systemów artyleryjskich , obrony przeciwlotniczej i przeciwpancernej.

Węgry to ostatni kraj NATO, który używa samolotów transportowych An-26. W tym roku Budapeszt ma wybrać następcę wysłużonych jednostek wyprodukowanych jeszcze w czasach ZSRR. Do roku 2026 r. węgierskie wydatki na obronność mają wzrosnąć do wymaganych przez NATO 2 proc. PKB, obecnie jest to 1 proc. PKB. Węgrzy wykazują dużą determinację w pozyskaniu jak najszerszego zakresu kompetencji dotyczących możliwości serwisowania i utrzymywania produktów własnymi siłami.

Źródło: Gazeta Polska 04/2018

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,831FaniLubię
18,077ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy