W Gdańsku zdewastowano tablicę poświęconą legendarnej sanitariuszce AK “Ince”!

0
10074

Na gdańskiej Oruni wandale zniszczyli tablicę informacyjną przy pomniku bohaterki podziemia niepodległościowego Danuty Siedzikówny „Inki”.  Sprawcy rozbili tablicę w nocy z czwartku na piątek, ale sam pomnik Inki na szczęście pozostał nieuszkodzony. Sprawę zgłoszono policji.

Na razie tylko tablica, ale co będzie dalej? – martwi się Krzysztof Kosik, społeczny opiekun pomnika „Inki” stojącego na skwerze przy ul. Gościnnej w Gdańsku. Monument uroczyście odsłonięto w sierpniu roku 2015. Obok kamiennego popiersia na postumencie ustawiono także tablicę informacyjną z biogramem narodowej bohaterki. Teraz z konstrukcji tablicy pozostał tylko stalowy stelaż. Trudno ustalić motywy wandali.

Tablica informacyjna przy pomniku „Inki” zostanie szybko odtworzona. Policja odwiedziła już skwer przy ul. Gościnnej w poszukiwaniu sprawców dewastacji. Funkcjonariusze będą mieli do dyspozycji zapis monitoringu działającego w tym miejscu.

To już kolejna w ostatnim czasie dewastacja miejsca związanego z żołnierzami wyklętymi w Gdańsku. W ubiegłym tygodniu ktoś napisał sprayem „morderca” na muralu z portretem „Łupaszki” przy alei Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku. Dużych rozmiarów mural powstał w czerwcu ubiegłego roku na zlecenie miejscowego oddziału IPN. Został zadedykowany Żołnierzom Wyklętym, którzy działali na Pomorzu. Policja prowadzi czynności w celu ujęcia sprawców dewastacji.

Za: pch24.pl, źródło: radiogdansk.pl, trojmiasto.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here