W Gdańsku zdewastowano tablicę poświęconą legendarnej sanitariuszce AK "Ince"! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

W Gdańsku zdewastowano tablicę poświęconą legendarnej sanitariuszce AK “Ince”!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Na gdańskiej Oruni wandale zniszczyli tablicę informacyjną przy pomniku bohaterki podziemia niepodległościowego Danuty Siedzikówny „Inki”.  Sprawcy rozbili tablicę w nocy z czwartku na piątek, ale sam pomnik Inki na szczęście pozostał nieuszkodzony. Sprawę zgłoszono policji.

Na razie tylko tablica, ale co będzie dalej? – martwi się Krzysztof Kosik, społeczny opiekun pomnika „Inki” stojącego na skwerze przy ul. Gościnnej w Gdańsku. Monument uroczyście odsłonięto w sierpniu roku 2015. Obok kamiennego popiersia na postumencie ustawiono także tablicę informacyjną z biogramem narodowej bohaterki. Teraz z konstrukcji tablicy pozostał tylko stalowy stelaż. Trudno ustalić motywy wandali.

Tablica informacyjna przy pomniku „Inki” zostanie szybko odtworzona. Policja odwiedziła już skwer przy ul. Gościnnej w poszukiwaniu sprawców dewastacji. Funkcjonariusze będą mieli do dyspozycji zapis monitoringu działającego w tym miejscu.

To już kolejna w ostatnim czasie dewastacja miejsca związanego z żołnierzami wyklętymi w Gdańsku. W ubiegłym tygodniu ktoś napisał sprayem „morderca” na muralu z portretem „Łupaszki” przy alei Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku. Dużych rozmiarów mural powstał w czerwcu ubiegłego roku na zlecenie miejscowego oddziału IPN. Został zadedykowany Żołnierzom Wyklętym, którzy działali na Pomorzu. Policja prowadzi czynności w celu ujęcia sprawców dewastacji.

Za: pch24.pl, źródło: radiogdansk.pl, trojmiasto.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,879ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy