w , ,

W Niemczech nowe zwyczaje. Od 2015 roku odnotowano tam ponad tysiąc małżeństw zawartych z dziećmi!

Za naszą zachodnią granicą pojawiły się nowe zwyczaje. Dziennik „Die Welt” donosi, że wraz z falą przyjmowanych migrantów z Bliskiego Wschodu rośnie liczba małżeństw zawieranych z dziećmi. Od początku 2015 roku odnotowano tam oficjalnie już ponad tysiąc takich przypadków. Niestety, nikt nie wie jaka może być prawdziwa skala tego problemu, bowiem większość małżeństw dorosłych mężczyzn z niepełnoletnimi dziewczynami nie jest ujawniana lokalnym władzom.

Pod względem możliwości zawarcia związku małżeńskiego niemieckie prawo jest tożsame z polskim. Co do zasady trzeba mieć ukończone 18 lat (w wyjątkowych okolicznościach 16 lat), aby móc umocować prawnie związek między kobietą a mężczyzną przed urzędnikiem państwowym. Tyle litera prawa. W praktyce u naszych zachodnich sąsiadów rośnie liczba małżeństw zawieranych „poza systemem”, bowiem jedną stroną związku jest… dziecko.

ZOBACZ: TVN24 broni pedofilii w islamie? Nowe prawo uderzy w muzułmanów. A MOŻE BY TAK: Nowe prawo ochroni dzieci?

Jak informuje dziennik „Die Welt” – od początku 2015 roku, wraz z falą przyjmowanych migrantów z Bliskiego Wschodu, odnotowano tam istotny wzrost przypadków poślubień niepełnoletnich dziewczyn przez dorosłych mężczyzn na bazie prawa szariatu. Oficjalnie mówi się o ponad tysiącu takich sytuacji. Niestety, nikt nie wie jaka może być prawdziwa skala tego problemu, bowiem większość takich szariackich małżeństw nie jest w jakikolwiek sposób ujawniana lokalnym władzom.

Za: niewygodne.info.pl

https://www.youtube.com/watch?v=83B5PMcYRz0

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Szczeciński poseł Nowoczesnej przyznał, że jego partia jest PRODUKTEM MARKETINGOWYM!

Solidarność niemiecko-rosyjska ma się coraz lepiej! Właśnie zatwierdzili szlak 485 km lądowego odcinka Nord Stream do Czech wzdłuż granicy z Polską