W Norwegii dzieci mogą zmienić płeć. Badania są zbędne, wystarczy internetowy wniosek

0
14712

Obowiązujące w Norwegii prawo pozwala już 6-latkom zdecydować o swojej płci. Procedura jest prosta i nie ma żadnych ograniczeń. Płeć w dokumentach można zmieniać kilkukrotnie, wystarczy internetowy wniosek. Do 16 roku życia potrzebna jest także zgoda rodziców. Jakiekolwiek badania uznano za zbędne.

Zgodnie z niedawno wprowadzonymi w Norwegii przepisami dzieci już od szóstego roku życia mają prawo do decydowania o swojej płci. Chodzi o zmianę zapisów w dokumentacji. Procedura jest bardzo prosta, nie przewiduje żadnych badań i można z niej skorzystać wielokrotnie. Jedynym ograniczeniem dla milusińskich w wieku 6-16 lat, jest wymóg przedstawienia zgody rodziców.

Jeden z takich przypadków niedawno opisywał portal „wPolityce.pl”. Bohaterem historii był(a) 10 letnia Anna, która w swoim starym paszporcie ma zapisane imię Adrian.

W ocenie Hanny Wujkowskiej, bioetyka, takie prawo zaprzecza normalności a przede wszystkim biologii i wiedzy medycznej. Jak wskazuje, dziecko sześcioletnie, które może zmienić płeć za zgodą rodziców, nie uczyni tego zgodnie ze swoim rozeznaniem, tylko z tego powodu, że rodzice chcą to zrobić.

– Jest to typowa manipulacja człowiekiem, człowiek jest tutaj używany instrumentalnie, przedmiotowo. Jedna i druga propozycja dotycząca małych dzieci i nastolatków jest przeciwko człowiekowi, przeciwko młodym ludziom Jest czymś, co wykracza poza ludzkie prawa i sądzę, że tego typu ustawodawstwo nie może się utrzymać i jednak ludzie sięgną po rozum do głowy – ustawodawcy, rodzice i młodzież. Trzeba w każdym miejscu na ten temat głośno mówić, domagać się normalności – podkreśla Hanna Wujkowska.

Dotąd w Norwegii z możliwości zmiany płci w dokumentach skorzystało już dziewięcioro dzieci. Wszystkie przypadki zostały rozpatrzone pozytywnie.

Za: pch24.pl, źródło: radiomaryja.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here