W szkole bez dyscypliny. Pracownice, które poparły Czarny Protest zostały uniewinnione! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

W szkole bez dyscypliny. Pracownice, które poparły Czarny Protest zostały uniewinnione!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Sześć pracownic Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu, które w czasie pracy wsparły Czarny Protest zostały uniewinnione. Nad losem pań radziła komisja dyscyplinarną dla nauczycieli przy wojewodzie śląskim.

„Rzecznik dyscyplinarny wnosił o ukaranie nauczycielek naganą z ostrzeżeniem. Komisja nie uwzględniła tych wniosków i uniewinniła nauczycielki” – poinformował rmf24.pl. Sprawa dotyczyła Czarnego Protestu z 3 października 2016 roku, kiedy to ubrane na czarno nauczycielki i pracownice szkoły – oficjalnie: podczas przerwy, kiedy nie sprawowały opieki nad dziećmi – zrobiły sobie zdjęcie z plakietkami z napisem „czarny protest”, które następnie umieściły w internecie.

Ich działanie wywołało dyskusję, bo protest ukierunkowany był m.in. przeciw zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Warto przypomnieć, że wśród postulatów obrońców życia znalazł się m.in. zapis dotyczący zakończenia zabijania dzieci chorych (to dziś w Polsce główny powód wykonywania aborcji), a zabrzańska placówka właśnie z takimi dziećmi pracuje.

Z kolei przedstawiciele rzecznika odpowiedzialności zawodowej argumentowali, że „kobiety manifestowały swoje poglądy w miejscu i w godzinach pracy. Wskazywali, że mogły to uczynić po jej zakończeniu, bo ogólnopolski strajk kobiet 3 października trwał do późnych godzin popołudniowych” – podał rmf24.pl.

Komisja uznała jednak, że panie nie przekroczyły wyznaczonych prawem granic i od zarzutu uchybienia godności nauczyciela uwolniła już 9 pracownic zabrzańskiej szkoły. Uznano, że protest „nie nosił znamion agitacji”, a uczniowie szkoły „mieli w tym czasie zapewnioną opiekę innych nauczycieli”.

Za: pch24.pl, żródło: rmf24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,879ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy