By Konto na chwilę (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons
w ,

W szkole bez dyscypliny. Pracownice, które poparły Czarny Protest zostały uniewinnione!

Sześć pracownic Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu, które w czasie pracy wsparły Czarny Protest zostały uniewinnione. Nad losem pań radziła komisja dyscyplinarną dla nauczycieli przy wojewodzie śląskim.

„Rzecznik dyscyplinarny wnosił o ukaranie nauczycielek naganą z ostrzeżeniem. Komisja nie uwzględniła tych wniosków i uniewinniła nauczycielki” – poinformował rmf24.pl. Sprawa dotyczyła Czarnego Protestu z 3 października 2016 roku, kiedy to ubrane na czarno nauczycielki i pracownice szkoły – oficjalnie: podczas przerwy, kiedy nie sprawowały opieki nad dziećmi – zrobiły sobie zdjęcie z plakietkami z napisem „czarny protest”, które następnie umieściły w internecie.

Ich działanie wywołało dyskusję, bo protest ukierunkowany był m.in. przeciw zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Warto przypomnieć, że wśród postulatów obrońców życia znalazł się m.in. zapis dotyczący zakończenia zabijania dzieci chorych (to dziś w Polsce główny powód wykonywania aborcji), a zabrzańska placówka właśnie z takimi dziećmi pracuje.

Z kolei przedstawiciele rzecznika odpowiedzialności zawodowej argumentowali, że „kobiety manifestowały swoje poglądy w miejscu i w godzinach pracy. Wskazywali, że mogły to uczynić po jej zakończeniu, bo ogólnopolski strajk kobiet 3 października trwał do późnych godzin popołudniowych” – podał rmf24.pl.

Komisja uznała jednak, że panie nie przekroczyły wyznaczonych prawem granic i od zarzutu uchybienia godności nauczyciela uwolniła już 9 pracownic zabrzańskiej szkoły. Uznano, że protest „nie nosił znamion agitacji”, a uczniowie szkoły „mieli w tym czasie zapewnioną opiekę innych nauczycieli”.

Za: pch24.pl, żródło: rmf24.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Świat poradziłby sobie z nędzą, ale nie umie i co gorsze nie chce!

W Niemczech cała prasa należy do Niemców. We Francji TV i radio nadające w języku francuskim muszą być kontrolowane przez francuski kapitał. A w Polsce?