w ,

W szwedzkim przedszkolu zakazano modlitwy przed posiłkiem. Nie może być elementem edukacji

W szwedzkim przedszkolu w mieście Umeå na północy kraju zakazano tradycyjnej modlitwy, w czasie której dziękuje się Panu Bogu za strawę i napoje na stole. Władze uznały, że tego typu zachowania nie mogą stanowić elementu systemu edukacji przedszkolnej.

„W niezależnym światopoglądowo przedszkolu w mieście Umeå – jak głosi decyzja władz – tego typu odniesienia do Boga mogą mieć miejsce jedynie incydentalnie. Nie mogą natomiast stanowić elementu naszego systemu edukacji przedszkolnej”.

Ratusz w Umeå krytycznie odniósł się ponadto do wypowiadania słowa „Amen” oraz cytatów z Pisma Świętego, które ponoć pojawiały się w czasie wspólnego z nauczycielkami przygotowywania posiłków.

Dyrektorka przedszkola, Britt Marie Mårtensson poinformowała, że dotychczasowa modlitwa przed jedzeniem będzie zastąpiona bezosobową frazą: „Dziękujemy za słońce i deszcz oraz za żywność na naszym stole”. – Modlitwa, w czasie której dzieci dziękowały Panu Bogu przed posiłkami to u nas bardzo stara tradycja. Dostaję coraz więcej sygnałów od rodziców dzieci, że teraz bardzo trudno będzie wypełnić powstałą pustkę – dodaje pani Mårtensson.

Za: pch24.pl, źródło: intoleranceagaistchristians.com, christianheadlines.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Lwów: porażająca dewastacja Maryjnej figury! To kolejny taki przypadek, a wandale wciąż są bezkarni!

Szczyty absurdów. Władze Rzymu postanowiły zatrudnić trenerów personalnych dla Romów.