środa, 15 lipca, 2020

Węgry obcinają świadczenia socjalne dla imigrantów. Obrońcy praw człowieka oburzeni!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Zgodnie z przyjętą przez węgierski parlament nowelizacją ustawy o administracji socjalnej świadczenia przysługujące osobom ubiegającym się o azyl i objętym ochroną międzynarodową zostaną stopniowo obcięte.

Od 1 czerwca zniknie instytucja umowy integracyjnej, na mocy której azylant lub osoba objęta ochroną międzynarodową zobowiązywała się do spełnienia konkretnych warunków, w zamian za co przez 2 lata miała prawo do wsparcia integracyjnego.

Stawki, które będą otrzymywać imigranci będą niższe, wciąż jednak ich wysokość będzie wyższa od świadczeń socjalnych przysługujących obywatelom węgierskim. (sic!) Nowelizacja wprowadza także skrócenie do miesiąca prawa do przebywania w ośrodkach przyjmujących.

Jak podała agencja MTI – zaostrzono również przepisy dotyczące ubiegania się o zezwolenie na pobyt. Zmiany krytykują węgierscy obrońcy praw człowieka. Ich zdaniem mają zniechęcić uchodźców do ubiegania się o azyl na Węgrzech.

Za: pch24.pl Źródło: „Rzeczpospolita”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,473FaniLubię
18,034ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy