w , ,

Węgrzy budują strzelnice. W ciągu trzech lat ma powstać nawet 200 placówek!

Węgry przyjęły program według którego w ciągu najbliższych 3 lat ma w tym kraju powstać około 200 strzelnic. Placówki sportowe będą budowane w każdym większym węgierskim mieście. Koszt realizacji projektu jest wyceniany na ok. 400 mln zł.

Pomysł budowy około 200 strzelnic przedstawiło węgierskiemu rządowi ministerstwo obrony. Rząd przyjął go bez żadnych zastrzeżeń do realizacji. Strzelnice powstaną w większości miast i będą miały tory strzałów w trzech wymiarach długości 25, 50 i 100 metrów. Przy strzelnicach zostanie również zbudowana odpowiednia infrastruktura, łącznie z budynkami, w których siedziby będą miały lokalne, sportowe kluby strzeleckie. Realizację tego 3-letniego planu wycenia się na około 400 mln zł.

ZOBACZ: Polacy prawie NAJBARDZIEJ ROZBROJONYM narodem w Europie!

Trzeba przyznać, że w porównaniu do Węgier, w Polsce wybudowanie strzelnicy jest procesem długim i żmudnym. Świadczy o tym przykład trwającej już kilka lat batalii o budowę strzelnicy w Białymstoku. Dopiero pod koniec ubiegłego roku udało się wprowadzić projekt budowy strzelnicy pod głosowanie w budżecie obywatelskim, która to propozycja zdobyła najwięcej głosów mieszkańców Białegostoku. Strzelnica ma powstać w ciągu 3 lat (wówczas na Węgrzech powstanie 197 strzelnic) w jednym z dawnych magazynów wojskowych przy ulicy Węglowej. Magazyn w którym powstanie, zostanie dostosowany do jej potrzeb.

Za: pch24.pl, źródło: idzpodprad.pl Adam Białous

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

PO chce referendum w/s oświaty. Już zapomnieli jak wrzucali do kosza 1,6 miliona podpisów w/s 6-latków?

W Szczecinie powstanie nowoczesna STRZELNICA? Trwa głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim!