Wiceminister edukacji Maciej KOPEĆ obala KŁAMSTWA totalnej opozycji dotyczące REFORMY EDUKACJI! [WIDEO]

1
2843

– Mamy z jednej strony nauczycieli, którzy odchodzą na emeryturę, świadczenia, ale mamy też wzrost liczby etatów. Na przełomie października i listopada będziemy mieć pełną informację o zatrudnieniu nauczycieli – mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Wcześniej minister Anna Zalewska informowała, że przekształcenia szkół wygenerują ok. 10 tys. miejsc pracy.

Jak podkreślał gość, dane którymi posługuje się MEN „pokazują szeroki ruch służbowy”. – Wielkość tego ruchu pokazuje skala ofert pracy, która przewinęła się przez platformy internetowe, prowadzone przez kuratorów oświaty. Pojawiło się na nich 50 tys. ofert. Trzeba pamiętać, że przez 8 lat rządów PO 5 tys. nauczycieli straciło pracę, przede wszystkim z racji niżu demograficznego – wskazywał.

Maciej Kopeć odpowiedział również na pytanie słuchacza Polskiego Radia 24 o fake newsy, dotyczące reformy edukacji i „partyjnej listy lektur”. – W przypadku lektur mamy do czynienia z pewnym kanonem, tym, co młody człowiek powinien przeczytać i on nie ulega gigantycznym zmianom. Zmieniają się pewne utwory, ale są oczywiście takie, które będą zawsze. Może być różnica, czy coś jest lekturą uzupełniającą, czy jest na poziomie podstawowym, czy rozszerzonym – wyjaśniał.

Gość mówił także o przekształcaniu szkół zawodowych. Podkreślił, że w 2019 roku powstanie 5-letnie technikum i dwustopniowa szkoła branżowa. – Będzie większy związek, jeśli chodzi o pracodawcę i szkołę. Szkoła branżowa ma być bardziej związana z rynkiem pracy, oczekiwaniami pracodawców i realiami życia gospodarczego. Takie są oczekiwania, by szybko móc pozyskać absolwenta, który będzie zdolny do podjęcia pracy – przekonywał.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach. 

Za: polskieradio.pl

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here