w

Wiceminister Michał Woś: Kończymy z patologiami w więziennictwie [WIDEO]

Fot. Twitter

Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś był gościem na antenie TVP INFO. Rozmowa dotyczyła przyjętych niedawno zmian w więziennictwie i idącym za nimi zwiększeniem rygoru dla największych bandytów. Poseł Solidarnej Polski przypomniał, że w czasach rządów PO osadzeni siedzieli i grali na PlayStation, ale nadszedł kres tych patologii.

– Zmiany pięknie zostały podsumowane przez opozycję w debacie. Opozycja z bólem w sercu mówiła, iż odbieramy przywileje więźniów. Tak, tego dotyczy ta reforma. Niestety przez szereg lat w więziennictwie dochodziło do różnego rodzaju patologii, które powodowały, że osadzeni mieli więcej praw, niż realnych obowiązków. Chociażby pakiet związany z dostępem do lekarzy. – powiedział Michał Woś.

– W czasach Platformy więźniowie mieli PlayStation. Siedzieli i grali w różne gierki, w FIFĘ na przykład. Skończyliśmy z tą patologią, ale jeśli będą chcieli mieć telewizor w celi, to będą musieli ponieść opłatę. (…) Wdrażamy program nowoczesnego więziennictwa, który rozszerza m.in. program pracy dla więźniów – jest to najlepsza i najskuteczniejsza metoda resocjalizacji. – dodał Wiceminister Sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

To cyrk czy Sejm? Krzywonos ostentacyjnie odwróciła się plecami do mównicy [WIDEO]

Janusz Kowalski: Niemcy są najbardziej skompromitowanym państwem w UE [WIDEO]