w ,

[WIDEO] “W walce z epidemią liczy się każda para rąk i dlatego choć przebywają za więziennym murem, też mogą pomóc.”

Popełnili przestępstwa i znaleźli się w więzieniu. Ale na tym nie koniec. Świat nie stanął, a życie biegnie dalej. W walce z epidemią liczy się każda para rąk i dlatego choć przebywają za więziennym murem, też mogą pomóc.

Największe przywięzienne zakłady pracy zatrudniają ok. 200 więźniów do szycia maseczek i odzieży ochronnej. Planowane jest rozszerzenie działalności o produkcję środków dezynfekujących. Dodatkowo w 24 jednostkach penitencjarnych w porozumieniu z lokalną społecznością więźniowie szyją maseczki dla szpitali, placówek medycznych, samorządów, fundacji i stowarzyszeń. Po planowanym w najbliższym czasie rozszerzeniu tej działalności uda się wyprodukować ich blisko 800 tys. miesięcznie. Produkcję środków ochrony uruchomiono na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro.

Ważny apel Patryka Jakiego: “Oddanie teraz władzy 3RP wbrew woli ludzi to szaleństwo”

Program „Praca dla Więźniów” to zainicjowany przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego w 2016 r. oraz realizowany przez Służbę Więzienną program wspierania szeroko rozumianej readaptacji społecznej osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych, a w szczególności ich aktywizacji zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

“Kłamca i hipokryta chce wyznaczać moralne standardy w polityce”

Mocno! “Eurokraci, w tym Angela Merkel powinni być sądzeni za przyjęcie miliona muzułmańskich imigrantów!”