Popełnili przestępstwa i znaleźli się w więzieniu. Ale na tym nie koniec. Świat nie stanął, a życie biegnie dalej. W walce z epidemią liczy się każda para rąk i dlatego choć przebywają za więziennym murem, też mogą pomóc.
W Sieradzu prawie 100 więźniów uczestniczy w produkcji specjalnych kombinezonów dla lekarzy i pielęgniarek. Bardzo dziękuję za włączenie się w walkę z koronawirusem! Dziennie to prawie 400 kombinezonów.🇵🇱 pic.twitter.com/ls2XqcnoVc
— Michał Wójcik🇵🇱 (@mwojcik_) April 2, 2020
Po planowanym w najbliższym czasie rozszerzeniu działalności uda się wyprodukować blisko 800 tys. maseczek miesięcznie.
Więźniowie oprócz maseczek ochronnych produkują dziennie ok. 350 kombinezonów ochronnych i 1200 fartuchów. https://t.co/tfzDcWmegc pic.twitter.com/2pBQzhBh12
— Zbigniew Ziobro | SP (@ZiobroPL) April 2, 2020
Największe przywięzienne zakłady pracy zatrudniają ok. 200 więźniów do szycia maseczek i odzieży ochronnej. Planowane jest rozszerzenie działalności o produkcję środków dezynfekujących. Dodatkowo w 24 jednostkach penitencjarnych w porozumieniu z lokalną społecznością więźniowie szyją maseczki dla szpitali, placówek medycznych, samorządów, fundacji i stowarzyszeń. Po planowanym w najbliższym czasie rozszerzeniu tej działalności uda się wyprodukować ich blisko 800 tys. miesięcznie. Produkcję środków ochrony uruchomiono na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro.
Ważny apel Patryka Jakiego: “Oddanie teraz władzy 3RP wbrew woli ludzi to szaleństwo”
Program „Praca dla Więźniów” to zainicjowany przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego w 2016 r. oraz realizowany przez Służbę Więzienną program wspierania szeroko rozumianej readaptacji społecznej osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych, a w szczególności ich aktywizacji zawodowej.
Ładowanie…