w , ,

Więcej meczetów! Islamskie wspólnoty we Włoszech się jednoczą. Czy przejmą władzę?

Muzułmańskie wspólnoty wyznaniowe we Włoszech postanowiły powołać Zgromadzenie Islamskie. Jego zadaniem będzie prowadzenie rozmów z państwem. Wśród postulatów mahometanie wymieniają większą ilość meczetów oraz muzułmańskich cmentarze oraz pozytywne (z ich perspektywy) rozstrzygnięcie kwestii uboju rytualnego (halal).

Inicjatywa Zgromadzenia zrodziła się w liguryjskiej Imperii na północy Włoch – informuje dziennik „La Stampa”. Pomysłodawcom takiej formy samoorganizowania się muzułmanów jest pisarz oraz islamski aktywista Roberto Hamza Piccardo. Jak wyjaśnia, organizacja nie ma ambicji stania się partią polityczną.

https://www.youtube.com/watch?v=bLqqRwhpKlM

Zadaniem Zgromadzenia Islamskiego będzie negocjowanie z państwem włoskich praw dla muzułmanów. Instytucja ma rozpocząć działalność od przyszłego roku. Zdaniem Piccarda zniweluje ona sytuację, w której państwo zawarło porozumienia ze wszystkimi wspólnotami religijnymi oprócz islamskiej.

Jak stwierdził pomysłodawca zwołania Zgromadzenia Islamskiego, we Włoszech liczba muzułmanów stale się zwiększa. Obecnie w kraju nad Tybrem żyje ich 2,7 mln. 900 tys. z nich to Włosi. Do roku 2030 mahometan ma być w państwie włoskim 5 milionów. Zgodnie ze statystykami przywołanymi przez Piccarda w roku 2060 już 1/3 ludności kraju będzie pochodzić z zagranicy.

Za: pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Usuwanie krzyży dowodzi choroby cywilizacji. Wiceminister o cenzurowaniu pomnika Jana Pawła II

Przemocą seksualną Niemcy stoją. Gwałty i obleśne zachowania to za sprawą imigrantów codzienność