w ,

Większość Polaków uważa, że właścicielem mediów w Polsce powinny być firmy polskie! A Ty?

50,1 proc. wskazało, że właścicielem mediów w Polsce powinny być firmy polskie. 45,3 proc. wskazało na kapitał mieszany (polsko-zagraniczny), a zdaniem jedynie 4,6 proc. powinien to być kapitał zagraniczny”. To dane opublikowane przez Agencja Publicon oraz Instytut Badawczy IPC.

Większość obywateli uważa, że właścicielem mediów w Polsce powinny być firmy polskie. Z kolei przejęcie Polski Press przez koncern naftowy Orlen dobrze ocenia 42,2 proc badanych. Przeciwnego zdania jest 27,8 proc. ankietowanych.

Polacy uważają również, iż wydawane w Polsce gazety powinny należeć do polskiego właściciela. Taką opinię wyraziło w sondażu aż 57,8 proc. ankietowanych.

Przejęte przez Orlen wydawnictwo Polska Press jest właścicielem 500 portali internetowych. Według Orlenu to jeden z największych wydawców w Polsce, który w 2019 r. osiągnął przychody na poziomie ponad 398,4 mln zł.

JAK PRZEJĘCIE POLSKA PRESS OCENIA POSEŁ KOALICJI OBYWATELSKIEJ? Jachira komentuje przejęcie Orlenu: „Polska jest jak Niemcy w momencie dojścia Hitlera do władzy”

Czytaj więcej na:

Jachira komentuje przejęcie Orlenu: „Polska jest jak Niemcy w momencie dojścia Hitlera do władzy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Popierała strajk aborcjonistek. Teraz będzie „kolędować” na Polsacie

Koniec cenzury w sieci? Minister Kaleta z projektem przeciwko wprowadzaniu cenzury ideologicznej.