Wielkie-protesty-przeciwko-TTIP-w-Berlinie-a-media-milczą
w

Wielkie protesty przeciwko TTIP w Berlinie a media milczą!

Właśnie miała miejsce ogromna manifestacja przeciwko TTIP. Niestety na Internecie możemy usłyszeć jedynie o imigrantach, okazuje się jednak, że TTIP może mieć dla naszej przyszłości fatalne skutki o wiele szybciej niż napływ nielegalnych imigrantów.

TTIP czyli Transatlantic Trade and Investment Partnership – to cały czas negocjowane w tajemnicy przed opinią publiczną porozumienie handlowe między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, Dotyczy gigantycznych pieniędzy i ogromnego rynku. Umowa dotyczy utworzenia wielkiej strefy wolnego handlu między USA a Unią Europejską.

W wielkim skrócie, jest to umowa bardzo kontrowersyjna:, główne zarzuty?

► brak przejrzystości i demokratycznych procedur
► proponowany rozdział o ochronie inwestycji zawiera przepisy o mechanizmach rozstrzygania sporów między inwestorem i państwem (ISDS), który ma dawać zagranicznym inwestorom prawo do skarżenia państwa, gdyby uznali, że demokratyczne decyzje – podjęte przez instytucje publiczne w interesie publicznym – mogą mieć negatywny wpływ na ich spodziewane zyski.
► tworzenie nowych anty-demokratycznych struktur zarządzania i procedur
► Obawy związane są też z wpływem TTIP na miejsca pracy w Unii Europejskiej. Z wcześniejszych, bardzo optymistycznych szacunków wycofała się już nawet Komisja Europejska. Obecnie szacuje się, że w pierwszym okresie po podpisaniu umowy może dojść do utraty od 600 tys. do 1,3 mln miejsc pracy – i to w krajach nawet takich jak Niemcy, więc wyobraźcie sobie co może być gdzie indziej
► Może się nawet okazać, ze poprzez TTIP narzucone zostanie w Unii wprowadzenie ACTA (w podobnej umowie między stanami i Kanadą próbowano właśnie taki zapis przemycić).

Zdjęcia z dzisiaj, Berlin:

01zKUpW_P1bALI9W1uTlYFVcKwChHi9RNXyNbWgU,wat600

11zKUqv_P1bALI9W1uTlYFVcKwChHi9RNXyNbWgU,wat600

21zKUqL_P1bALI9W1uTlYFVcKwChHi9RNXyNbWgU,wat600

31zKUqZ_P1bALI9W1uTlYFVcKwChHi9RNXyNbWgU,wat600

41zKUrg_P1bALI9W1uTlYFVcKwChHi9RNXyNbWgU,wat600

51zKUKB_P1bALI9W1uTlYFVcKwChHi9RNXyNbWgU,wat600

12140828_925433687493650_4597407860758246046_n

TTIP to umowa negocjowana cały czas potajemnie między USA i Unią Europejską, która jeśli dojdzie do skutku może zagrażać demokracji państw członkowskich UE, może bardzo negatywnie wpłynąć na warunki pracy i handlu w całej UE, wygląda to trochę tak jakby USA już wyczerpywało swoje możliwosci i chce teraz korzystać ile się da z Europy. Jednym z niebezpieczeństw jest też ponowna chęć wprowadzenia ACTA którą będziemy zmuszeni przyjąć jeśli do skutku dojdzie TTIP w obecnym brzmieniu.

Po więcej informacji na temat TTIP:
http://uwagattip.pl/
http://ttipniedziekuje.pl/#

Cały artykuł za: http://www.wykop.pl/artykul/2797747/berlin-trwa-ogromna-manifestacja-przeciw-ttip/ (za zgodą autora)


Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Genialne wystąpienie prof. Legutko w PE przed Merkel i Hollande

Komorowski – wstyd! Jan Pietrzak felieton