Wieża Eiffla za kuloodporną szybą. Francja boi się zamachów! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 2 czerwca, 2020

Wieża Eiffla za kuloodporną szybą. Francja boi się zamachów!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Nawet 25 mln euro ma kosztować kuloodporna szyba wokół wieży Eiffla. Rozpoczęły się przygotowania do instalacji konstrukcji o wysokości 3 metrów. Ma ona chronić „damę Paryża” przed atakami terrorystów. Budowa potrwa co najmniej dziesięć miesięcy.

Ogrodzenie ma objąć główną część ogrodów wokół wieży. Przednia i tylna część zabudowania przybierze formę trzymetrowej przeciwpancernej szklanej ściany, a boczne będą wykonane z siatki o podobnej wysokości.

ZOBACZ: W 1939 w Abbeville (Francja) Brytyjczycy i Francuzi podjęli decyzję, aby nie pomagać Polsce. Pięć lat później Abbeville wyzwolili Polacy

Hartowane szkło ma być kuloodporne i wytrzymałe na eksplozję bomby oraz ma chronić zabytek przed hałasem z ruchliwych ulic.

Szpetne barierki

Szklany płot zastąpi barierki, które ustawiono wokół wieży Eiffla w czerwcu 2016 roku, by zapewniały zabezpieczenie przed ewentualnym zamachem terrorystycznym w czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej. Mieszkańcy miasta i turyści narzekali, że to tymczasowe rozwiązanie odbierało urok nie tylko Polom Marsowym, na których stoi wieża, ale i samej budowli.

Francja, Tuluza: pobił siedem osób krzycząc „Allah Akbar!”

Za: tvp.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,169FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy