Za: youtube
w ,

Wieża Eiffla za kuloodporną szybą. Francja boi się zamachów!

Nawet 25 mln euro ma kosztować kuloodporna szyba wokół wieży Eiffla. Rozpoczęły się przygotowania do instalacji konstrukcji o wysokości 3 metrów. Ma ona chronić „damę Paryża” przed atakami terrorystów. Budowa potrwa co najmniej dziesięć miesięcy.

Ogrodzenie ma objąć główną część ogrodów wokół wieży. Przednia i tylna część zabudowania przybierze formę trzymetrowej przeciwpancernej szklanej ściany, a boczne będą wykonane z siatki o podobnej wysokości.

ZOBACZ: W 1939 w Abbeville (Francja) Brytyjczycy i Francuzi podjęli decyzję, aby nie pomagać Polsce. Pięć lat później Abbeville wyzwolili Polacy

Hartowane szkło ma być kuloodporne i wytrzymałe na eksplozję bomby oraz ma chronić zabytek przed hałasem z ruchliwych ulic.

Szpetne barierki

Szklany płot zastąpi barierki, które ustawiono wokół wieży Eiffla w czerwcu 2016 roku, by zapewniały zabezpieczenie przed ewentualnym zamachem terrorystycznym w czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej. Mieszkańcy miasta i turyści narzekali, że to tymczasowe rozwiązanie odbierało urok nie tylko Polom Marsowym, na których stoi wieża, ale i samej budowli.

Francja, Tuluza: pobił siedem osób krzycząc „Allah Akbar!”

Za: tvp.info

Jastrzębie Zdrój: 18-latka wspinała się na krzyż i zniszczyła figurę Jezusa Chrystusa

Włochy: nie zaszczepisz dziecka, nie możesz posłać go do żłobka – rodzice protestują!